Poważne zmiany w strategii Nokii

Strona głównaPoważne zmiany w strategii Nokii
24.10.2010 16:06
Nokia
Nokia
Tomasz Hamryszak
Tomasz Hamryszak

W ostatnim czasie dużo słyszymy o zmianach zachodzących w Nokii. Niedawno Richard Green w jednym z wywiadów poinformował o rewolucji dotyczącej rozwijania systemów operacyjnych. Wszystko wskazuje na to, że Nokia zaczyna podążać w dobrym kierunku.

Nokia ma zamiar ujednolicić środowisko programistyczne tworzonych przez siebie systemów. Od tej pory będzie powstawało po jednej wersji spójnego systemu na bazie środowiska programistycznego Qt oraz technologii HTML5. Mowa tutaj oczywiście o Symbianie i MeeGo. Jakie z tego płyną korzyści dla nas, czyli zwykłych użytkowników?

Fiński producent nie będzie rozwijać osobno dwóch projektów jednocześnie - Symbiana ^3 i Symbiana 4. Od tej pory stale będzie wspierany Symbian3. Użytkownicy mają otrzymywać uaktualnienia bez konieczności oczekiwania na oficjalne nowe wydanie (którym miała być wersja ^4). Nie będzie też obaw, że po pojawieniu się nowej wersji pojawią się problemy z kompatybilnością starszych aplikacji.

Skupienie prac nad jednym projektem przyczyni się do szybszego rozwoju systemu, co może okazać się strzałem w dziesiątkę. Informacja powinna ucieszyć również osoby tworzące nowe aplikacje, ponieważ wszystkie te zmiany przyczynią się do ich efektywniejszej pracy.

Pełen wywiad z Richardem Greenem w języku angielskim:

Qt to środowisko programistyczne pisane w języku C++, dostępne dla platform Windows, Mac OS X oraz Linux. Qt produkuje norweska firma Qt Development Frameworks, której właścicielem od stycznia 2008 roku jest Nokia.

Źródło: PC WORLD

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)