Powiadomienia z Androida na komputerze z Windowsem 10 [#wSkrócie]

Powiadomienia z Androida na komputerze z Windowsem 10 [#wSkrócie]

Aplikacja "Your Phone" ("Twój telefon") na komputerze
Aplikacja "Your Phone" ("Twój telefon") na komputerze
Mateusz Żołyniak
03.07.2019 15:08, aktualizacja: 03.07.2019 17:21

Microsoft wprowadził ważna aktualizację aplikacji Your Phone. Dzięki niej użytkownicy komputerów z systemem Windowsem 10 mogą już sprawdzać powiadomienia ze smartfonu z Androidem.

Gigant wprowadził zapowiadaną od pewnego czasu aktualizację programu komputerowego Twój telefon (Your Phone). Użytkownicy Windowsa 10 dostali właśnie możliwość przeglądania powiadomień otrzymywanych na smartfonie z Androidem i zarządzania nimi.

Dotyczy to m.in. notyfikacji z popularnych komunikatorów oraz serwisów społecznościowych, jak Facebook, Messenger, Twitter czy Whatsapp. Dużą zaletą rozwiązania jest to, że powiadomienia oznaczone jako przeczytane w aplikacji desktopowej będą znikać z centrum powiadomień smartfonów.

Aplikacja Your Phone umożliwia odpowiadanie na wiadomości, ale w niedalekiej przyszłości wzbogacona ma być o kolejne funkcje, o czym doniósł serwis Thurrott. Umożliwią one m.in. uruchamiane wysłanych linków na emulatorze ekranu z Androida. Rozwiązanie testowane jest od kwietnia, ale nie wiadomo jeszcze kiedy pojawi się oficjalnie.

Program Twój telefon można za darmo pobrać ze sklepu Microsoftu. Do działania wymaga on oczywiście mobilnego odpowiednika ("Your Phone Companion"), który - również za darmo - można pobrać z Google Play. W obu aplikacjach należy się zalogować za pomocą konta Microsoft.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)