Powszechny spis ludności wspierany przez mobilną aplikację!

Powszechny spis ludności wspierany przez mobilną aplikację!06.04.2011 17:57
Powszechny spis ludności wspierany przez mobilną aplikację!
Zbyszek Kowal

Słyszeliście o Narodowym Spisie Powszechnym 2011? Już niedługo do Waszego domu może zapukać rachmistrz, aby zapytać o różne sprawy. W jego ręce zobaczycie terminal wyposażony w aplikację polskiej firmy Mobile Experts. Mamy kilka informacji na temat tego oprogramowania.

Słyszeliście o Narodowym Spisie Powszechnym 2011? Już niedługo do Waszego domu może zapukać rachmistrz, aby zapytać o różne sprawy. W jego ręce zobaczycie terminal wyposażony w aplikację polskiej firmy Mobile Experts. Mamy kilka informacji na temat tego oprogramowania.

Przynależności do Unii Europejskiej wymaga od nas spełniania szeregu zobowiązań. Jednym z nich jest konieczność dostarczania informacji na temat liczby mieszkańców. Polska, jako jeden z nielicznych krajów, przeprowadzi spis przy użyciu najnowszych technologii. Rachmistrze będą posiłkować się terminalami mobilnymi wyposażonymi w specjalistyczne oprogramowanie.

Mobile Experts podjął współpracę z konsorcjum PTK Centertel – Sygnity – TP w związku z realizacją Narodowego Spisu Powszechnego. Firma była odpowiedzialna za opracowanie oraz wdrożenie kompleksowych rozwiązań systemu komunikacji oraz transmisji danych umożliwiającego zabezpieczenie danych zbieranych podczas spisu.

411937081053807148

Na potrzeby projektu 24 tysiące mobilnych terminali wyposażonych zostało w oprogramowanie, które odpowiada za kontrolę i bezpieczeństwo:

meGina – oprogramowanie odpowiadające za kontrolę dostępu do terminali HTC używanych przez rachmistrzów. System wymusza na użytkowniku próbującym uzyskać dostęp do urządzenia, uwierzytelnienie przy wykorzystaniu osobistego certyfikatu rachmistrza. Dzięki temu dostęp do urządzenia otrzymują tylko uprawnieni użytkownicy znający hasło do swojego certyfikatu, a proces logowania gwarantuje wysoki poziom bezpieczeństwa poprzez użycie specjalnego oprogramowania kryptograficznego dostarczonego w ramach tego projektu przez Mobile Experts, zainstalowanego na kartach SIM i terminalach.

mPKI – mobilna platforma infrastruktury klucza publicznego udostępnia szeroko stosowane rozwiązania podpisu elektronicznego poprzez kanał mobilny. Dzięki zaawansowanym algorytmom kryptograficznym przesyłane dokumenty można zaszyfrować tak, że będą one dostępne jedynie dla uprawnionych osób w GUS-ie.

Cieszymy się, że mogliśmy udostępnić nasze rozwiązania i współtworzyć jeden z największych projektów IT w Polsce i Europie. Wykorzystanie terminali mobilnych, za pomocą których formularze będą wypełniane, jest technologicznym krokiem naprzód. Dzięki temu Polska znalazła się w światowej czołówce. Chcemy, aby nasza firma była dalej innowatorem na rynku mobilnych rozwiązań. Celem naszej działalności jest umożliwienie jak największej liczbie użytkowników korzystanie w życiu codziennym ze zdobyczy techniki, dlatego w przyszłości będziemy wdrażać na polskim rynku rozwiązania, które sprawdzają się i funkcjonują na świecie, oraz dostarczać produkty innowacyjne na skalę światową – powiedział Krzysztof Cetnarowski, wiceprezes zarządu Mobile Experts Sp. z o.o.

Jeżeli odwiedzi Was rachmistrz, to koniecznie zerknijcie na terminal oraz wygląd aplikacji. Fajnie wiedzieć, że chociaż pod tym względem doganiamy czołówkę.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)