Praktyczna nowość w Androidzie 12. Zadowoli nocnych marków

Praktyczna nowość w Androidzie 12. Zadowoli nocnych marków

Praktyczna nowość w Androidzie 12. Zadowoli nocnych marków
Miron Nurski
26.04.2021 13:24, aktualizacja: 26.04.2021 15:24

Jeśli regularnie korzystasz z telefonu po nocach przy zgaszonym świetle, dzięki Androidowi 12 krzykniesz "wreszcie!".

Od połowy lutego trwają testy deweloperskiej wersji Androida 12. Google wydał od tego czasu 3 testowe wydania, a użytkownicy regularnie wygrzebują nowe funkcje, którymi twórcy jeszcze się oficjalnie nie chwalili.

Android 12 pozwoli jeszcze mocniej przyciemnić ekran

Co prawda wyświetlacze wielu nowych smartfonów mają szeroki zakres jasności minimalnej i maksymalnej, ale w środku nocy nawet panel ustawiony na 2 nity - które na papierze wyglądają imponująco - potrafi wypalić gałki oczne. A nie brakuje telefonów, które nie potrafią zejść nawet do takiego poziomu.

Jak zauważył serwis Droid-Life, jedną z ciekawszych nowości w Androidzie 12 jest tryb ekstra przyciemnienia. Google zaleca jego włączenie w momencie, w którym systemowa jasność minimalna nie jest wystarczająca.

Dokładna zasada działania tej funkcji nie jest znana, ale na 99 proc. oprogramowanie nakłada po prostu na interfejs czarną, półprzezroczystą planszę. Można więc oczekiwać, że ekstra przyciemnienie będzie działać najefektywniej na smartfonach z ekranami OLED.

Nie chcesz czekać na Androida 12? Aplikację do przyciemniania ekranu możesz pobrać już teraz

W Sklepie Play można znaleźć całą masę apek, które służą do bardziej precyzyjnej regulacji jasności. Jedną z popularniejszych jest Darker.

Minusem tego typu rozwiązań jest to, że z technicznego punktu widzenia to po prostu kolejne aplikacje, które są cały czas uruchomione w tle i wyświetlone nad innymi programami. Natywna funkcja Androida 12 będzie potencjalnie bardziej przyjazna i mniej inwazyjna w użytkowania.

Android 12 ma trafić na pierwsze smartfony najwcześniej w sierpniu. Większość użytkowników dostanie go jednak dużo później.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)