Prawdziwe 5G wjedzie do Polski na pełnej. Klienci tej sieci widzą tajemniczy komunikat

Prawdziwe 5G wjedzie do Polski na pełnej. Klienci tej sieci widzą tajemniczy komunikat

Prawdziwe 5G coraz bliżej Polski (Alex Tai/SOPA Images/LightRocket via Getty Images)
Prawdziwe 5G coraz bliżej Polski (Alex Tai/SOPA Images/LightRocket via Getty Images)
Źródło zdjęć: © GETTY
Miron Nurski
20.12.2023 19:19, aktualizacja: 21.12.2023 21:20

Odpalenie w Polsce tzw. prawdziwego 5G to już jedynie kwestia czasu. T-Mobile zaczął już szykować swoich klientów na wzrost prędkości.

Klienci polskiego oddziału T-Mobile widzą na paskach stanu swoich smartfonów hashtag #pedzinowe. Liczne pytania o taki stan rzeczy operator zbywa formułkami typu "wkrótce ujawnimy więcej informacji".

W międzyczasie sieć opublikowała za pośrednictwem mediów społecznościowych 11-sekundowy spot, który także okraszony jest komunikatem "pęęędzi nowe".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

O co w tym wszystkim chodzi? Cóż - gdy nie wiadomo, o co chodzi, to prawdopodobnie chodzi o... 5G.

Termin startu nowej kampanii T-Mobile zdaje się nie być przypadkowy. Prawdziwe 5G jest coraz bliżej

Przypomnijmy, że 18 października 2023 zakończyła się długo oczekiwana aukcja 5G. Wydarzenie to zapoczątkowało ciąg formalności, których zwieńczeniem będzie uruchomienie sieci nowej generacji w pasmach w zakresie 3400-3800 MHz. Te pozwolą 5G rozwinąć skrzydła i zapewnić znacznie lepsze osiągi niż dotychczas.

Jak donosi serwis Telko.in, przynajmniej część operatorów otrzymała już od Urzędu Komunikacji Elektronicznej decyzje rezerwacyjne na pasmo C. Tym samym dostawcy usług mogą już rozpocząć dysponowanie częstotliwościami i ubieganie się o niezbędne pozwolenia radiowe, co - jeśli wszystko pójdzie po ich myśli - powinno zająć dni lub maksymalnie tygodnie.

To więc raczej nie przypadek, że T-Mobile zapowiada, że "pędzi nowe". Lada moment pierwsi Polacy powinni zyskać dostęp do znacznie szybszego internetu mobilnego.

Miron Nurski, redaktor prowadzący Komórkomanii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (50)