Prawie jak Photoshop w komórce

Prawie jak Photoshop w komórce09.09.2009 20:00
Prawie jak Photoshop w komórce
Jan Lenartowski

Jak wiemy z reklamy popularnego napoju "nie-dla-kierowców" prawie robi wielką różnicę. Podobnie w tym przypadku nie opiszę komórkowej wersji Photoshopa, bo taka nie istnieje (jeszcze?). Opiszę jednak dosyć zaawansowaną aplikację na iPhone która umożliwia tworzenie i edytowanie grafiki.

Brushes to najpopularniejszy program tego typu na iPhone. Pomijając fakt, że jest to całkiem fajny zabijacz czasu, wiele osób tworzy w tej aplikacji prawdziwe dzieła sztuki. Zarówno amatorów jak i "profesjonalistów" ucieszy fakt, że w w wersji 2.0 będzie można operować na warstwach. Dla niewtajemniczonych - jest to funkcja pozwalająca niezależne przesuwanie i edytowanie poszczególnych części naszego obrazka.

W Brushes 2.0 mamy do dyspozycji maksymalnie 4 warstwy - nie jest to tyle co prawdziwych edytorach grafiki, ale jak na komórkę powinno wystarczyć. Oprócz tego możemy dodawać zdjęcia z pamięci telefonu czy kopiować warstwy między plikami. Nowa wersja jest również bardziej stabilna oraz ma mniej błędów niż poprzednie edycje.

Aplikacja jest oczywiście dostępna w AppStore. A wracając do artystów posługujących się Brushes jak pędzlem, polecam galerię na portalu Flickr.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)