Premiera filmu w … komórce!

jude-law
jude-law
Komórkomania.pl

03.09.2009 14:15, aktual.: 03.09.2009 16:15

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Przedruk z NiezleKino.pl:

Film Rage, wyreżyserowany przez Sally Potter będzie na pewno w pewien sposób przełomowym obrazem. Jego światowa premiera nie odbędzie się w kinie, a filmu nie kupimy tak od razu na DVD. Za to część z nas będzie mogła obejrzeć film bezpośrednio na swojej komórce, za pośrednictwem programu ściągniętego ze strony Babelgum!

Przedruk z NiezleKino.pl:

Film *Rage, *wyreżyserowany przez Sally Potter będzie na pewno w pewien sposób przełomowym obrazem. Jego światowa premiera nie odbędzie się w kinie, a filmu nie kupimy tak od razu na DVD. Za to część z nas będzie mogła obejrzeć film bezpośrednio na swojej komórce, za pośrednictwem programu ściągniętego ze strony Babelgum!

Obraz *Rage *będzie udostępniany w siedmiu częściach, a pierwszy odcinek będzie udostępniony od 21 września. Codziennie, za pośrednictwem darmowego oprogramowania będzie można ściągnąć za darmo kolejną część filmu. Niestety, jak zwykle, polscy fani kina raczej nie będą mogli uczestniczyć w tym wydarzeniu. Aplikacja Babelgum obsługuje takie urządzenia jak iPhone, iPod Touch,  telefony Google Android G1 i G2 oraz modele Nokii 6210, N95 i N96. Jednak film nie będzie dostępny dla wszystkich, a obejrzeć go będą mogli jedynie Anglicy, Amerykanie, Włosi, Hiszpanie, Niemcy czy Francuzi.

No, ale czas powiedzieć coś o samej produkcji! Jest to historia zabójstwa pewnej bardzo znanej modelki. O tym przykrym wydarzeniu wypowiadać się będą jej znajomi i współpracownicy (między innymi Jude Law jako modelka - transwestyta i Steve Buscemi), zaś wszystko to widziane jest z perspektywy nastolatka, który wywiady te nagrywa na swój telefon komórkowy. W filmie nie będzie praktycznie żadnej scenografii ani rekwizytów. Oglądać będziemy tylko twarze poszczególnych rozmówców. Muszę powiedzieć, że to dosyć odważny eksperyment, pomysł jest jednak bardzo ciekawy. Podejrzewam, że podział na części sprawił, że film będzie “zjadliwy” i łatwiejszy do strawienia niż gdyby był pokazywany w całości.

RAGE Trailer (2009)

Trzeba przyznać, że produkcja jest bardzo nowatorska i jedyne co mnie naprawdę niepokoi, to fakt, że nie będę mógł jej obejrzeć razem z innymi mieszkańcami Europy.

Źródło: Niezłe Kino

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)