Premiera pierwszego telefonu z aparatem 200 Mpix odwołana. Powodu możecie się domyślać

Premiera pierwszego telefonu z aparatem 200 Mpix odwołana. Powodu możecie się domyślać
02.08.2022 16:28
Motorola X30 Pro ma być pierwszym smartfonem z aparatem 200 Mpix
Motorola X30 Pro ma być pierwszym smartfonem z aparatem 200 Mpix
Źródło zdjęć: © Weibo

Napięcia na linii Chiny - USA znów wpłynęły na rynek smartfonów. Tym razem oberwało się Motoroli.

2 sierpnia w Pekinie miała się odbyć huczna impreza Motoroli. Oczekiwano, że na scenie pojawi się składany telefon razr 2022 oraz X30 Pro, czyli pierwszy na świecie smartfon z aparatem 200 Mpix.

Kilka godzin przed imprezą Motorola ogłosiła, że wydarzenie zostało "z jakiegoś powodu odwołane". Zdaje się to sugerować, że nie była to decyzja samego producenta.

Premiera Motoroli odwołana. W tle wizyta Amerykanów na Tajwanie

Anulowanie wspomnianego wydarzenia zbiegło się w czasie z głośną wizytą przewodniczącej Izby Reprezentantów USA Nancy Pelosi na Tajwanie.

Chiny - które nie uznają Tajwanu za niezależne państwo - nazwały działanie Amerykanów "prowokacją" oraz zapowiedziały mobilizację wojskową.

Sytuacja polityczna na linii Chiny - USA jest bardzo napięta, dlatego spekuluje się, że właśnie z tego powodu premiera nowych smartfonów została odwołana. Motorola jest przecież marką amerykańską, ale jej mobilny oddział należy do chińskiego Lenovo.

Motorola zapowiada, że dalsze informacje na temat nadchodzący produktów będą publikowane w mediach społecznościowych, ale te - póki co - milczą.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)