Prestigio MultiPad 5097CPRO - niedrogi i ładny [pierwsze wrażenia]

Prestigio MultiPad 5097CPRO - niedrogi i ładny [pierwsze wrażenia]

Prestigio MultiPad 5097CPRO | fot. wł
Prestigio MultiPad 5097CPRO | fot. wł
Adam Bialic
04.07.2012 10:40, aktualizacja: 04.07.2012 12:40

Prestigio to firma, która za cel wzięła sobie tworzenie sprzętu atrakcyjnego cenowo, ale o wysokiej jakości wykonania. Jeśli jesteście ciekawi, jak udało się to im w przypadku tabletu MultiPad PMP5097CPRO, zapraszam do wpisu.

Nie nastawiajcie się na urządzenie podobne do tych z dużych sieci marketów spożywczych. MultiPad wyceniony jest przez producenta na 999zł, ale bez problemu można kupić nowy już za 900 zł. Jest on więc tani jak na sprzęt wykonany z aluminium i z dużym ekranem IPS.

Elegancka stylistyka, dobre jakościowo materiały użyte do wykonania obudowy i niska cena, czy da się połączyć te wszystkie elementy? Na pierwszy rzut oka tak, ale musi to się dziać kosztem innych elementów. W tym przypadku ucierpiała specyfikacja.

Specyfikacja

Dla użytkownika przeznaczono 8 GB pamięci z możliwością rozszerzenia kartą microSD. Łączność z Internetem zapewnia moduł Wi-Fi, a w razie potrzeby można do urządzenia podłączyć zewnętrzny modem 3G. Elementami, na których zaoszczędzono, są Bluetooth i GPS.

Prestigio MultiPad 5097CPRO | fot. wł
Prestigio MultiPad 5097CPRO | fot. wł

Specyfikacja Prestigio MultiPad PMP5097CPRO :

Obudowa
Prestigio MultiPad 5097CPRO i iPad | fot. wł
Prestigio MultiPad 5097CPRO i iPad | fot. wł

Dwie dłuższe krawędzie pokryte zostały gumowanym materiałem, dzięki któremu chwyt w pozycji portretowej jest o wiele pewniejszy. Dodatkowym udogodnieniem jest bardzo niska waga tabletu, wynikająca pewnie w dużej mierze z zastosowania niewielkiego akumulatora.

Ekran

Prestigio MultiPad 5097CPRO | fot. wł
Prestigio MultiPad 5097CPRO | fot. wł

Praktycznie od momentu, kiedy do mnie trafił, widać na nim stałe przebarwienie (żółta plama o średnicy ok 0,5cm). W momencie pisania tego tekstu odkryłem także, że jeden z narożników szkła pokrywającego front MultiPada się odkleja.

Nietypowym zabiegiem w androidowych tabletach jest format wyświetlacza. Jednak jeśli spojrzeć na zastosowania, do których to urządzenie nadaje się najlepiej, przestaje to dziwić. Najchętniej za pomocą MultiPada czytam książki i przeglądam strony internetowe, a wymiary ekranu wydają się do tych zadań bardzo dobre.

System

Prestigio MultiPad 5097CPRO działa z systemem Android 4.0.3 w czystej postaci. Nie ma tu żadnej nakładki systemowej i dobrze. Mimo niezbyt mocnej specyfikacji interfejs działa płynnie i nie zdarzają się przycięcia.

Producent zdecydował się jednak dodać od siebie kilka aplikacji. Bardzo intuicyjny pakiet biurowy OfficeSuite, prosty i funkcjonalny eksplorator plików Explorer i aż dwa czytniki książek – E-Book i eReader Prestigio. Ta ostatnia zapewnia również dostęp do księgarni i wielu pozycji także w języku polskim.

Prestigio MultiPad 5097CPRO | fot. wł
Prestigio MultiPad 5097CPRO | fot. wł

Tablet wzbudza pozytywne wrażenia ze względu na lekkość, jakość obudowy i ekranu. Dodatek w postaci bardzo fajnego skórzanego pokrowca jeszcze podbija pierwsze pozytywne odczucia. Jednak widać również oszczędności, brakuje do szczęścia kilku modułów, a wykonanie, mimo że ładne, nie zawsze jest solidne.

Jeśli jesteście ciekawi, jak Prestigio MultiPad 5097CPRO wypadnie po dłuższym użytkowaniu, czekajcie na pełną recenzję.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)