Prestigio Multiphone PAP4300 DUO - pierwsze wrażenia

Prestigio Multiphone PAP4300 DUO - pierwsze wrażenia07.11.2012 16:00
Prestigio Multiphone PAP4300 DUO
Prestigio Multiphone PAP4300 DUO
Krzysztof Sylwerski

Prestigio to firma, która na polskim rynku zasłynęła jako wytwórca tanich tabletów z systemem Android. Marka próbuje swoich sił również w produkcji smartfonów. Tomek pisał już o wrażeniach z korzystania z jednego z jej modeli, a ja przedstawię drugiego smartfona Prestigio - Multiphone 4430 DUO.

Prestigio to firma, która na polskim rynku zasłynęła jako wytwórca tanich tabletów z systemem Android. Marka próbuje swoich sił również w produkcji smartfonów. Tomek pisał już o wrażeniach z korzystania z jednego z jej modeli, a ja przedstawię drugiego smartfona Prestigio - Multiphone 4430 DUO.

Telefon o oznaczeniu 4430 DUO to większy brat testowanego przez Tomka smartfona, który wyróżnia w zasadzie większy, 4,3-calowy ekran wykonany w technologii IPS LCD. Jak się okazało, nasze wnioski po paru dniach testów są bardzo podobne.

Biorąc smartfona do ręki, nie można oprzeć się przekonaniu, że nie jest to konstrukcja mogąca zyskać popularność. Toporna sylwetka i szeroka ramka to pierwsze zarzuty, ale po chwili da się dostrzec dość dobrą jakość użytych materiałów i ich świetne spasowanie. Ponadto słuchawka dobrze i pewnie leży w dłoni.

[solr id="komorkomania-pl-135243" excerpt="0" image="0" words="20" _url="http://komorkomania.pl/5107,androidowi-nikt-nie-podskoczy-przynajmniej-na-razie" _mphoto="zrzut-ekranu-2012-07-02--3281a1d.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]2977[/block]

Specyfikacja nie robi wrażenia. Smartfona można zaliczyć do słabszych przedstawicieli półki mid-range. Procesor o taktowaniu 1 GHz, wyświetlacz IPS LCD o rozdzielczości WVGA (480 x 800) i przekątnej 4,3 cala, 512 MB pamięci RAM czy kamera o rozdzielczości 5 Mpix to minimalne wymagania, dzięki którym jest szansa, że Android nie będzie sapał przy podstawowych czynnościach i większości aplikacji. Można jednak zapomnieć o sprinterskich wyścigach w benchmarkach.

Skoro już mowa o samym Androidzie, trzeba powiedzieć, że zaimplementowana wersja to Ice Cream Sandwich. Dla samego producenta ten fakt zdaje się niezmiernie ważny, co podkreśla dużą, kontrastową naklejką na opakowaniu. Choć niedawno został już wypuszczony Jelly Bean 4.2, to już usprawnienia wprowadzone w ICS są istotne. Poza tym to najstarsza wersja systemu, z jaką nowo projektowane urządzenia mają prawo bytu na rynku.

[solr id="komorkomania-pl-135661" excerpt="0" image="0" words="20" _url="http://komorkomania.pl/5084,curiosity-juz-na-rynku-serwery-padly-od-naporu-ciekawskich" _mphoto="curosity-135661-270x157-ae7f8c73.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]2978[/block]

Bardzo ucieszyło mnie to, że Prestigio nie siliło się na opracowanie słabej nakładki, będącej marną kopią rozwiązań stosowanych przez konkurencję. Użytkownik dostaje mobilny system Google’a w niemal niezmienionej postaci. W powiadomieniach dodano jedynie dostęp do szybkich ustawień, a UI pozwala także na ustawienie wideotapety.

Jednak najistotniejszą cechą smartfona Prestigio jest obsługa dwóch kart SIM. Od wielu lat produkowane są urządzenia próbujące spełnić potrzeby osób, które muszą korzystać z kilku numerów, a nie chcą nosić ze sobą zbędnej elektroniki. Również w tę lukę celuje Prestigio. Czy urządzenie jest godne uwagi? Odpowiedzi na to pytanie będę mógł udzielić po testach.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)