Prezentacja nowego iPhone'a wycieka? Pojawi się już na WWDC 2014?

Prezentacja nowego iPhone'a wycieka? Pojawi się już na WWDC 2014?

iPhone 6?
iPhone 6?
Mateusz Żołyniak
31.05.2014 14:27, aktualizacja: 31.05.2014 16:27

Już 2 czerwca rozpocznie się coroczna konferencja WWDC, na której Apple ma zaprezentować nową wersje systemu iOS. Być może jednak nie będzie to jedyna nowość jaką zobaczymy w San Francisco.

W poniedziałek w Moscone Center rozpocznie się konferencja giganta z Cupertino dla deweloperów. Jednym z jej głównych tematów będzie prezentacja nowej wersji iOS. Potwierdzeniem tego są dekoracje z cyfrą "8", które ustawiane są już w budynku.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/4]

O iOS 8 więcej zdradzi oczywiście Jonathan Ive i spółka, ale od dawna mówi się, że będzie on nastawiony na funkcje zdrowotne. Powstać ma nawet specjalna usługa Healthbook, w której będą gromadzone informacje o aktywnościach i stanie zdrowa użytkowników.

Najciekawszy jest jednak fakt, że już na WWDC 2014 możemy zobaczyć nowego iPhone'a 6. W serwisie YouTube pojawiło się wideo, na którym uchwycono fragment jednej z prób przed poniedziałkową prezentacją. Można zobaczyć na niej nowego smartfona Apple'a, który odpowiada urządzeniu z licznych przecieków (ma większy ekran i nową obudowę).

WWDC Projector Test

Czy rzeczywiście iPhone 6 może pojawić się już na WWDC? Nie wydaje się to zbyt prawdopodobne. Zgodnie z cyklem wydawniczym giganta, premiera nowego smartfona powinna odbyć się jesienią, a kilka miesięcy wcześniej prezentowana jest nowa wersja iOS (było tak nawet, gdy iPhone'y były pokazywane w pierwszej połowie roku). Daje to czas na testy oprogramowania przed wejściem urządzenia.

Nic nie wskazuje, aby w tym roku miałoby się to zmienić. Tym bardziej, że iPhone 6 ma mieć ekran o większej rozdzielczości, a w iOS dostępnych będzie co najmniej kilka nowych funkcji. Nie oznacza to jednak, że powyższy filmik nie jest prawdziwym. Miron sugeruje, że Apple w San Francisco nie zaprezentuje, ale zapowie nowe urządzenie.

Miron Nurski:

Czerwcowy debiut iPhone'a 6 wydaje się mało prawdopodobny. Jeżeli jednak gigantowi zależy na tym, by deweloperzy dostosowali swoje aplikacje pod nową rozdzielczość przed jesienną premierą, powinien informacje na temat ekranu zdradzić już teraz. Obstawiam więc, że na WWDC 2014 Apple powie nam, że pracuje nad iPhone'em 6 z 4,7-calowym ekranem, pokaże kilka slajdów na zaostrzenie apetytu i doda, że więcej dowiemy się w ciągu kilku miesięcy. Z analogiczną sytuacją mieliśmy do czynienia rok temu w przypadku Maca Pro.

Nie można też wykluczyć, że gigant planuje jesienią uraczyć nas phabletem i inteligentnym zegarkiem, więc wcześniej pokaże iPhone'a 6 i iOS 8. Nowy telefonów mógłby do sprzedaży wejść pod koniec wakacji, co z pewnością uderzyłoby w premiery nowych smartfonów z Androidem (większość zapowiedziana jest na początek września).

Źródło: GSMArena, YouTube, własne

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)