Prezentacja Samsung Galaxy Tab 10.1 - pierwsze wrażenia

Prezentacja Samsung Galaxy Tab 10.1 - pierwsze wrażenia

Samsung Galaxy Tab 10.1 | fot. samsung.pl
Samsung Galaxy Tab 10.1 | fot. samsung.pl
Bartosz Dul
05.09.2011 19:09, aktualizacja: 05.09.2011 21:09

Dziś w Warszawie odbyła się oficjalna prezentacja Samsunga Galaxy Tab 10.1 – tabletu Samsunga, który oprócz Androida 3.1 Honeycomb ma na pokładzie także autorską nakładkę TouchWiz. Jakie są moje wrażenia po chwili obcowania nowym Galaxy Tabem?

Galaxy Tab 10.1 nie zniknie przez Apple

Byłem niedawno świadkiem ciekawej rozmowy w jednym z centrów handlowych w Warszawie, gdzie znajdowało się stoisko Samsunga. Znajomi wymieniali się poglądami na temat zasłyszanych informacji, dotyczących zakazu sprzedaży tabletu Samsunga. Urządzenie nie zniknęło z rynku i jak zapewniają product menagerowie Samsunga - nie zniknie na pewno.

Sama świadomość o tabletach wśród potencjalnych klientów rośnie, zainteresowanie również. Nic więc dziwnego, że to właśnie nowego Samsunga Galaxy Taba określa się jako tego, który może w jakimkolwiek stopniu zagrozić dominacji iPada na rynku.

Jaki jest nowy Galaxy Tab?

Wszystkie tablety z Androidem Honeycomb są niemal takie same. Dopiero nakładki systemowe wprowadzają większe lub mniejsze modyfikacje w interfejsie i wyglądzie systemu. Widzieliśmy już Honeycomba z HTC Sense UI na screenach, które wyciekły do Internetu. Samsung pokazał, że także chce się wyróżnić. Czy TouchWiz w Honeycombie to dobry pomysł?

TouchWiz w tablecie z Honeycombem

Galaxy Taby, znajdujące się na wystawach, nie zachwycały płynnością. Motorola XOOM czy LG Swift Tab są zdecyowanie szybsze w działaniu. Może to być spowodowane dużą integracją nakładki TouchWiz z systemem lub zbyt dużą eksploatacją urządzenia.

Samsung Galaxy Tab 10.1 | fot. wł.
Samsung Galaxy Tab 10.1 | fot. wł.

Poza wieloma tapetami i widżetami dodanymi przez Samsunga, TouchWiz zapewnia także funkcje znane z Galaxy S II (np. wykorzystywanie żyroskopu przy przeglądaniu Internetu, Galerii zdjęć) oraz interesujący dodatek, jakim jest menu szybkich akcji. Znajdują się tam skróty do działających w tle mini aplikacji Samsunga (m.in. kalendarz, odtwarzacz muzyczny czy kalkulator). Można je dowolnie przemieszczać na ekranie i zawsze działają w tle.

Jak to wygląda? Zobaczcie na poniższym filmie (04:47)

Samsung Galaxy Tab 10.1 TouchWiz update video tour

Product managerowie Samsung Polska zapewniają, że nakładka nie przyczyni się do opóźnień w aktualizacji systemu, jak to często niestety ma miejsce w przypadku smartfonów z Androidem. Czas zweryfikuje te słowa, a póki co to ASUS Eee Pad Transformer jest nieustannie liderem pod względem aktualizacji oprogramowania.

Akcesoria
Reklama
Czy Galaxy Taby warte są uwagi?

Nowy Galaxy Tab wyróżnia się spośród pozostałych tabletów z Androidem, jest dobrze wykonany a Samsung zadbał o bogactwo oprogramowania, dołączanego do urządzenia (m.in. Polaris Office, dystrybucja popularnych gazet itd.). Moim zdaniem tablet Samsunga ma duże szanse na przebicie się na polskim rynku, choć wciąż wiele zależy od podejścia konsumentów do tego rodzaju urządzeń.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)