Prezes ZPP chce, by T-Mobile był bardziej jak "ten verfluchte Żabojaden, Play"

Prezes ZPP chce, by T‑Mobile był bardziej jak "ten verfluchte Żabojaden, Play"

Cezary Kaźmierczak opublikował niecodzienny list do T-Mobile
Cezary Kaźmierczak opublikował niecodzienny list do T-Mobile
Źródło zdjęć: © zpp.net.pl
Miron Nurski
27.01.2022 16:20, aktualizacja: 27.01.2022 18:52

Trwają przepychanki między Związkiem Przedsiębiorców i Pracodawców a siecią T-Mobile. Prezes ZPP opublikował list otwarty, na którego widok internauci przecierają oczy ze zdumienia.

Na początek skrót wydarzeń z ostatnich tygodni.

Pod koniec 2021 roku ZPP opublikowało raport, z którego wynika, że T-Mobile w latach 2016-2020 zapłacił łącznie niespełna 31 tys. złotych podatku CIT.

25 stycznia T-Mobile wydał oświadczenie, w którym podkreślił, że w 2016 roku "wniósł do budżetu państwa opłaty za zakup częstotliwości w wysokości ponad 4 mld złotych". W związku z poniesionym kosztem, operator miał w kolejnych latach - zgodnie z obowiązującym prawem - skorzystać z możliwości obniżenia podstawy opodatkowania. Firma dodała, że w roku 2021 podatek CIT wyniósł już 137 mln zł. T-Mobile wezwał ZPP do publikacji przeprosin i wpłaty 1 mln zł na cele charytatywne. Ma to być zadośćuczynienie za "wprowadzenie odbiorców w błąd i podważenie ich zaufania" do spółki.

ZPP w swoim oświadczeniu nazwało wezwanie T-Mobile "próbą zastraszenia" mogącą mieć związek z "zapowiadaną publikacją kolejnej części" raportu. Związek twierdzi jednocześnie, że "nie da się zastraszyć", a publikacja ujrzy światło dzienne.

Na tym jednak nie koniec przepychanek.

Prezes ZPP do T-Mobile: "Co innego ten verfluchte Żabojaden, Play – samego podatku za ten okres prawie 1 miliard zlote"

Na oficjalnej stronie Związku Przedsiębiorców i Pracodawców pojawił się "List Prezesa ZPP Cezarego Kaźmierczaka do Andreasa Maierhofera, Prezesa Zarządu T-Mobile Polska S.A".

"Guten Morgen! Ja otrzymać od Wasz geschäft pismo z żądaniem żeby schnelle Wam płacić 1 milion złote!" - zaczyna swój list Cezary Kaźmierczak. Już na tym etapie widać, że wypowiedź ciężko traktować poważnie.

Dalej prezes ZPP stwierdza, że "te informacje opublikował niejaki Tadeusz Kościński", dodając, że sam jest "zawsze Für Deutschland, natürlich". Kaźmierczak grozi, że "poskarży się do Die Vereinten Nationen i Herr Putin".

Padła też zapowiedź skierowania stosownego wniosku do ministra Zbigniewa Ziobry, by "takie gut geschäft jak wasz musiały publicznie pokazywać ile płacą podatek i żeby każdy cham mógł sobie to oglądać".

"Ale tak między nami, Herr Maierhofer… tylko 30 tysięcy podatku… za 5 lat… Mizeria i bida jak w DDR" - zauważa Kaźmierczak. Dodaje, że "co innego ten verfluchte Żabojaden, Play – samego podatku za ten okres prawie 1 miliard zlote".

Pełną treść listu znajdziecie poniżej.

Andreas Maierhofer

Prezes Zarządu T-Mobile Polska S.A

Warszawa

Guten Morgen!

Ja otrzymać od Wasz geschäft pismo z żądaniem żeby schnelle Wam płacić 1 milion złote!

Wasz geschäft chce też ode mnie, żebym schnelle sciagnął z moja strona internetowa informacje, że Wasz geschäft od sprzedaż 43 miliard zlote za 5 lat razem płacić 30 tysiąc zlote Körperschaftssteuer (CIT).

Herr Maierhofer, Kochany! To pomyłka! Wasz Der Advokat nr seryjny WA-10931 – pomylił mnie z kimś innym. Te informacje opublikował niejaki Tadeusz Kościński (ul. Świętokrzyska 12, 00-916 Warszawa. Otwarte od 8.15). Tu dowód jest: https://www.gov.pl/web/finanse/indywidualne-dane-podatnikow-cit.

To ten cały Kościński takie rzeczy o Wasz geschäft pisze, nie ja. Mnie się to bardzo nie podoba, bo ja jestem zawsze Für Deutschland, natürlich. „U mnie jest z tego powodu głowaból, znaczy kopfschmerz”. Ja w tej sprawie się poskarżę do do Die Vereinten Nationen i Herr Putin.

Zatem przekierowuje pismo Wasz geschäft na Herr Kościński, jako richtigen adressaten.

Dodatkowo skieruje wniosek do Minister Ziobro, żeby ustalić, schwytać i zastrzelić podczas próby ucieczki wszystkich, którzy wymyślili i wprowadzili w życie prawo, żeby takie gut geschäft jak Wasz musiały publicznie pokazywać ile płacą podatek i żeby każdy cham mógł sobie to oglądać. To sprzeczne z ordnung jest i łamanie praworządności! Scheisse!

Ale tak między nami, Herr Maierhofer… tylko 30 tysięcy podatku… za 5 lat… Mizeria i bida jak w DDR. Na waciki nie starczy! Nie opłaca się – rzuć Pan ten arbeiten i podaruj sobie ein bisschen luksus! Kup Pan hawajską i colę i jedź na wczasy do Wejherowa! Co innego ten verfluchte Żabojaden, Play – samego podatku za ten okres prawie 1 miliard zlote, a i w czystem zysku po Körperschaftssteuer można nieźle dzioba zamoczyć – 4,2 mld! Czuć piniądz! Do Wejherowa I schluss!

Hände hoch! (*)

Cezary Kaźmierczak

Prezes ZPP

PS (*)

Nic nie bój! To żart taki był!

Waszym zdaniem żart się udał?

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (49)