Prezydent z Nokią E52 czy z HTC Touch Pro 2?

Prezydent z Nokią E52 czy z HTC Touch Pro 2?
Kira Czarczyńska

07.07.2010 16:30, aktual.: 07.07.2010 18:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Kancelaria prezydenta jeszcze przed drugą turą zaczęła myśleć o sprawnej komunikacji. Ogłoszony został przetarg na dostarczenie 600 aktywnych kart SIM wraz z użyczeniem aparatów telefonicznych. Rzecz jasna, wraz z koniecznymi do komunikacji usługami.

Przewidywany ruch jest całkiem spory - około 35.000 minut miesięcznie.

Przewidywany ruch jest całkiem spory - około 35.000 minut miesięcznie.

Kancelaria Prezydenta RP ogłosiła przetarg na świadczenie usług telefonii komórkowej już 29 czerwca 2010r. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług telefonii komórkowej, zgodnie z niżej podanymi warunkami:

  • 600 kart SIM w ramach zarezerwowanej dla KP RP numeracji 721 800 000 – 721 800 999 – wraz z użyczeniem aparatów telefonicznych. W terminie 7 dni od podpisania umowy Wykonawca dostarczy 425 aktywnych kart SIM. Pozostałe karty SIM będą dostarczane i aktywowane sukcesywnie, według potrzeb Zamawiającego.
  • Łącze ISDN PRI (30B+D) do centrali zamawiającego w Warszawie przy ulicy Krakowskie Przedmieście zapewniające bezpośredni odbiór przez Wykonawcę ruchu telefonicznego skierowanego do sieci mobilnych w Polsce. Przewidywany ruch – około 35.000 minut miesięcznie.
  • Dostępny poprzez Internet, utrzymywany przez Wykonawcę, system umożliwiający „masową” obsługę wiadomości SMS w zakresie: dwukierunkowej komunikacji SMS; wydajności powyżej 90 000 SMS miesięcznie.

Telefony będą najwyraźniej przydzielane zgodnie z "hierarchią", ponieważ zamówienie w części dotyczącej samych aparatów obejmuje:

  • 340 sztuk telefonów GSM/UMTS o podstawowych parametrach użytkowych nie gorszych niż aparat Nokia E52 lub Nokia E66 (Grupa I)
  • 190 sztuk telefonów GSM/UMTS o rozszerzonych parametrach użytkowych wyposażonych w ekran dotykowy, nie gorszych niż aparat Nokia X6 lub Nokia 5800 XpressMusic (Grupa II)
  • 70 sztuk telefonów GSM/UMTS o rozszerzonych parametrach użytkowych wyposażonych w ekran dotykowy oraz klawiaturę QWERTY, nie gorszych niż aparat HTC Touch Pro 2 (Grupa III)

W terminie 7. dni od podpisania umowy, Kancelaria chce dostać 50. aparatów z grupy III, i zapewne z jednym z nich chodził będzie nowy prezydent Polski.

Oczywiście, w specyfikacji usług zawarte są bezpłatne połączenia w sieci Kancelarii, usługa połączeń roamingowych i międzynarodowych, pakietowa transmisja danych i dostęp do Internetu, oraz naliczanie sekundowe i pakiety darmowych minut.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)