Problem z konkursem Jesienna Fiesta rozwiązany

jesienna fiesta w play
jesienna fiesta w play
Kira Czarczyńska

25.10.2010 12:00, aktual.: 25.10.2010 14:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Piątego października rozpoczął się konkurs Jesienna Fiesta - Auto Marzeń w Play. Mimo krótkiego czasu trwania zdążył już stać się jednym z najbardziej kontrowersyjnych konkursów - na dziesiątkach stron w Internecie można przeczytać uwagi niezadowolonych klientów, którzy twierdzą, że zostali naciągnięci przez operatora.

Play zapewnia jednak, że nie było to działanie celowe, i zmienia regulamin oraz sposób prowadzenia konkursu.

Play zapewnia jednak, że nie było to działanie celowe, i zmienia regulamin oraz sposób prowadzenia konkursu.

Jesienna Fiesta - zasady konkursu

Konkurs trwa od 11 października do 20 listopada 2010 roku. Uczestnik sam może zdecydować, jakie auto chce wygrać. Honda? Fiat? Toyota? - dostępnych jest 12 różnych modeli samochodów, z których zwycięzca będzie mógł wybrać ten, który najbardziej mu odpowiada. Oprócz samochodów na zwycięzców czeka także wiele innych atrakcyjnych nagród, m.in.: telewizory, skutery, laptopy, kamery i gotówka.

Jak zagrać?

  • Opcja 1: wyślij tylko raz SMS o treści START AUTO na 60440* - codziennie otrzymasz aż 5000 szans na swoje Auto Marzeń. Koszt każdego SMS-a, który otrzymasz codziennie, to 4,88 zł z VAT.
  • Opcja 2: wyślij SMS o treści AUTO na 7444 i postępuj zgodnie z instrukcjami, które otrzymasz w SMS-ie zwrotnym. Koszt 4,88 zł z VAT.

Jeśli natomiast nie chcesz otrzymywać komunikatów o tym konkursie, wyślij bezpłatny SMS o treści STOP na 8033. Więcej szczegółów oraz regulamin można znaleźć na stronie konkursu - www.autowplay.pl

Ok, więc w czym problem...?

Cóż, problem jak dotąd polegał na tym, że komunikat nie był dość jasny. Klienci sieci mieli pretensje o to, że przystąpienie do gry następowało wtedy, kiedy dzwonił do nich automat z zastrzeżonego numeru i prosił o wciśnięcie odpowiedniego klawisza, nie dość dokładnie informując, że wiąże się to z codzienną opłatą prawie 5 zł.

Sprawę postanowił wyjaśnić serwis Telepolis. W imieniu swoich czytelników zadał odpowiednie pytania rzecznikowi fioletowego operatora. Okazało się, że po przystąpieniu do konkursu użytkownik powinien otrzymać SMS o treści:

Witaj w konkursie Jesienna Fiesta - Auto Marzen w Play. Otrzymasz 1 SMS dziennie warty 5000 pkt, 4,88 zl z VAT za SMS. Dezaktywacja: Pisz STOP AUTO na 60440.

Rzecznik zaznaczył również:

Wyłączyliśmy w dniu dzisiejszym wszystkie prenumeraty aktywowane podczas konkursu. Nagranie konkursowe również zostało zmienione i teraz nie powinno już być problemów z jego interpretacją.

Prawdopodobnie teraz konkurs stanie się mniej kontrowersyjny, a uczestnicy będą mogli spokojnie decydować, czy chcą brać w nim udział i płacić 4,88 zł dziennie.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)