Problemy z wyświetlaniem stron w Safari 4

safari4
safari4
Paweł Cebula

03.07.2009 10:00, aktual.: 03.07.2009 12:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Safari 4 mimo tego, że zbiera wiele pozytywnych ocen od użytkowników, niestety nie jest pozbawione wad. Czasami przeglądarka ta ma problem z poprawnym renderowaniem niektórych stron www lub ich elementów.

Wielu użytkowników Safari 4 zauważyło pewien problem - przeglądarka ta ma niekiedy problemy z prawidłowym wyświetleniem strony www, albo po prostu nie działa przewijanie jej. Jedynym wyjściem w takiej sytuacji jest wtedy odświeżenie jej i często pomaga to. W moim wypadku najczęściej problemy mam ze "spersonalizowanym" Onetem, ale po ponownym załadowaniu strony wszystko działa jak należy.

Bardziej pomocne może skorzystanie z opcji "Force Repaint", która jest dostępna w menu Debugowania Safari (aby je włączyć w terminalu wklejamy komendę: defaults write com.apple.Safari IncludeInternalDebugMenu 1). Następnym razem, gdy pojawi się problem z wyświetleniem strony, wystarczy wcisnąć kombinacje klawiszy: Shift-Command-R a niepoprawnie załadowany element zostanie odświeżony - jeżeli będzie taka możliwość. Jest to dużo szybsze rozwiązanie niż przeładowywanie całej strony - wiele zależy od szybkości naszego łącza, czy wielkości strony.

Źródło: MacOSXHints

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)