Procesory to coraz lepszy biznes

Qualcomm
Qualcomm
Paweł Żmuda

21.03.2011 11:07, aktual.: 21.03.2011 12:07

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Specjaliści z firmy Strategy Analytics opublikowali niedawno raport dotyczący firm produkujących procesory do smartfonów. Okazało się, że produkcja chipów to coraz bardziej dochodowy interes. Tylko w 2010 roku producenci zarobili ponad 4,5 miliarda dolarów. Która z firm zgarnia największą część tego ogromnego tortu?

Według Strategy Analytics dochód na ryku procesorów wzrósł w zeszłym roku aż o 77% w porównaniu z rokiem 2009. Najlepiej wśród producentów radzi sobie Qualcomm, który zgarnął aż 41% dochodu z rynku. Zaraz za firmą z San Diego uplasował się Texas Instruments z 27%. Na trzecim miejscu wśród producentów zarabiających najwięcej na produkcji procesorów znalazł się Samsung.

Przewaga Qualcomma jest ogromna przede wszystkim dzięki obecności jego układów na wielu platformach komórkowych i ogromnej popularności Snapdragona - czytamy w raporcie Strategy Analytics.

Analitycy uważają, że Qualcomm ma nawet dwu- lub trzyletnią przewagę nad konkurencją. Specjaliści ze Strategy Analytics uważają, że bieżący rok będzie dla producentów procesorów równie interesujący.

Źródło: intomobile

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)