Produkcja iPhone'a 12 może być opóźniona. Wrześniowa premiera pod znakiem zapytania

Produkcja iPhone'a 12 może być opóźniona. Wrześniowa premiera pod znakiem zapytania27.04.2020 14:24
Produkcja iPhone'a 12 może być opóźniona. Wrześniowa premiera pod znakiem zapytania

Według doniesień The Wall Street Journal, Apple ma około miesiąc opóźnienia w produkcji nowych iPhone'ów. Tym samym pierwszy raz od 2011 roku nowy smartfon może nie pojawić się we wrześniu. Powodem jest oczywiście pandemia COVID-19, która spowodowała opóźnienia w łańcuchu dostaw.

Wcześniej pisaliśmy o podobnych informacjach podawanych przez serwis Nikkei Asian Review. Dziś nie mamy jeszcze potwierdzenia, czy rzeczywiście produkcja iPhone 12 jest opóźniona o miesiąc. Jednak jeśli takie doniesienia pojawiają się ze strony WSJ, to jesteśmy skłonni w nie uwierzyć.

Jeśli produkcja opóźni się o miesiąc, to Apple nie ma szans wypuścić nowej generacji iPhone'ów we wrześniu. Według informacji podawanych przez WSJ, zwykle produkcja smartfonów rozpoczyna się mniej więcej w sierpniu. Jeśli do tego nie dojdzie, to możemy się spodziewać także przełożenia daty prezentacji nowego modelu.

iPhone 12 ma zadebiutować w czterech wariantach

Według dotychczasowych przecieków, nowa generacja iPhone'a ma pojawić się w czterech wersjach. Mowa o rozmiarach 5,4 cala, dwa modele 6,1-calowe i jeden większy 6,7-calowy. iPhone 12 ma być pierwszym smartfonem Apple'a z 5G.

Przesunięcie daty premiery może spowodować straty u firmy z Cupertino. W Stanach Zjednoczonych infrastruktura sieci 5G jest bardzo intensywnie rozwijana, a więc smartfony obsługujące ten standard będą bardziej poszukiwane.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)