Produkcja iPhone'a 12 może być opóźniona. Wrześniowa premiera pod znakiem zapytania

Produkcja iPhone'a 12 może być opóźniona. Wrześniowa premiera pod znakiem zapytania

Produkcja iPhone'a 12 może być opóźniona. Wrześniowa premiera pod znakiem zapytania
Arkadiusz Stando
27.04.2020 14:24, aktualizacja: 27.04.2020 16:29

Według doniesień The Wall Street Journal, Apple ma około miesiąc opóźnienia w produkcji nowych iPhone'ów. Tym samym pierwszy raz od 2011 roku nowy smartfon może nie pojawić się we wrześniu. Powodem jest oczywiście pandemia COVID-19, która spowodowała opóźnienia w łańcuchu dostaw.

Wcześniej pisaliśmy o podobnych informacjach podawanych przez serwis Nikkei Asian Review. Dziś nie mamy jeszcze potwierdzenia, czy rzeczywiście produkcja iPhone 12 jest opóźniona o miesiąc. Jednak jeśli takie doniesienia pojawiają się ze strony WSJ, to jesteśmy skłonni w nie uwierzyć.

Jeśli produkcja opóźni się o miesiąc, to Apple nie ma szans wypuścić nowej generacji iPhone'ów we wrześniu. Według informacji podawanych przez WSJ, zwykle produkcja smartfonów rozpoczyna się mniej więcej w sierpniu. Jeśli do tego nie dojdzie, to możemy się spodziewać także przełożenia daty prezentacji nowego modelu.

iPhone 12 ma zadebiutować w czterech wariantach

Według dotychczasowych przecieków, nowa generacja iPhone'a ma pojawić się w czterech wersjach. Mowa o rozmiarach 5,4 cala, dwa modele 6,1-calowe i jeden większy 6,7-calowy. iPhone 12 ma być pierwszym smartfonem Apple'a z 5G.

Przesunięcie daty premiery może spowodować straty u firmy z Cupertino. W Stanach Zjednoczonych infrastruktura sieci 5G jest bardzo intensywnie rozwijana, a więc smartfony obsługujące ten standard będą bardziej poszukiwane.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)