Projekt Android Silver wstrzymany, czyli wszystko zostaje po staremu

Projekt Android Silver wstrzymany, czyli wszystko zostaje po staremu

Large-sized Android icon at the top of a Google's Corporate headquarters
Large-sized Android icon at the top of a Google's Corporate headquarters
Źródło zdjęć: © Shutterstock
Miron Nurski
17.09.2014 14:21, aktualizacja: 17.09.2014 16:21

Pamiętacie jeszcze przecieki na temat programu Android Silver? Jeśli nie, to dobrze, a jeśli tak, to możecie o nich zapomnieć.

W skład programu Android Silver miała wejść cała seria high-endowych urządzeń pracujących pod kontrolą "czystej" wersji zielonego systemu. Założenie było takie, że Google wyznacza kryteria związane ze specyfikacją, dba o aktualizacje oprogramowania oraz zajmuje się promocją telefonów, a jego partnerzy po prostu przygotowują sprzęt. Dziś taki opis charakteryzuje już linię Google Play edition, lecz o ile dostępność wchodzących w jej urządzeń jest mocno ograniczona, o tyle smartfony Android Silver miały być powszechnie dostępne w popularnych sieciach sklepów oraz u operatorów. No właśnie, miały.

Jak donosi powołujący się na swoich informatorów serwis The Information, Google zawiesił prace nad programem Android Silver. Reakcje potencjalnych partnerów na plany wyszukiwarkowego giganta były ponoć "mieszane" i nawet osoby pracujące nad całym przedsięwzięciem zaczęły powątpiewać w jego sukces. Dość zresztą wspomnieć, że nadzorował go były dyrektor ds. rozwoju biznesu Google'a - Nikesh Arora - który w lipcu zrezygnował ze stanowiska na rzecz SoftBanku.

Co to oznacza? Prawdopodobnie wszystko zostanie po staremu. Każda kolejna premiera nowej wersji Androida wiązać się będzie z debiutem nowego Nexusa, a większość producentów oprogramowanie swoich urządzeń wzbogacać będzie o przygotowane przez siebie nakładki.

Dla Google'a obecnie o wiele ważniejszy jest natomiast program Android One, który pozwoli gigantowi podbić zupełnie nowe rynki (mówi się o miliardzie potencjalnych klientów). Zwłaszcza że mniejszych graczy z pewnością o wiele łatwiej jest zachęcić do współpracy, gdyż dla wielu z nich nowe przedsięwzięcie jest w zasadzie jedyną nadzieją na jakiś większy sukces.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)