Przegląd aplikacji Windows Phone #1

Przegląd aplikacji Windows Phone #1

Przegląd aplikacji Windows Phone #1
Jakub Cwajda
19.01.2014 18:00, aktualizacja: 21.01.2014 10:42

Czy ty też czułeś niedosyt czytając artykuły na komórkomanii? Czy po zmianie telefonu na urządzenie z mobilnymi kafelkami większość felietonów przestała cię interesować? Zapraszam do przeczytania pierwszego artykułu na moim blogu, który to będzie w większej części starał się zaspokoić głód na newsy o Windows Phone.

Witam w pierwszym przeglądzie aplikacji na platformę Windows Phone mojego autorstwa. Będzie to cykl publikacji ze świeżuteńkim artykułem co 2 tygodnie. Kiedy skończy się sesja i będę miał więcej czasu zamierzam zmienić cykl wydawniczy na cotygodniowy.

Słów kilka o platformie testowej:

Wszystkie aplikacje są testowane na telefonie Nokia lumia 920, w momencie pisania tego artykułu wersja systemu operacyjnego to 8.0.10521.155.

Jest to więc tak zwany Update 3 (GDR3).

Wróćmy więc do przeglądu.

W pierwszym artykule z cyklu omówię następujące aplikacje:
  1. UC browser Darmowa
  1. Lockscreen Slideshow Darmowa
  1. Weather (The Weather Channel) Darmowa
  1. Fiction Book Reader Darmowa
  1. Battery Performance Trial / 4,49 zł
  1. UC browser

Natywna przeglądarka Windows Phone może i nie jest najgorsza ale ma wiele braków, które świetnie wypełnia UC browser. Poza samym przeglądaniem sieci w aplikacji firmy UCweb zostały zaimplementowane takie funkcje jak: transmisja plików poprzez Wifi czy skaner kodów QR. Do tego dochodzą dziesiątki ustawień, spośród których na wymienienie zasługują:

możliwość przypięcia strony jako kafelka na ekranie głównym, tryb nocny, tryb książki, wyświetlanie tylko tekstu, tryb Incognito, wybór skórki, reduckja transmisji danych.

przykładowe obrazy z UC browser
przykładowe obrazy z UC browser© windowsPhone.com / prtscr

Przeglądarka jest narzędziem bez którego smartfon traci sens bytu. UCweb daje nam narzędzie o wielkich możliwościach jednocześnie stale podnosząc poprzeczkę za sprawą częstych aktualizacji. Aplikacja działa z nieskazitelną płynnością dzięki czemu oglądanie kotów w internecie jest czystą przyjemnością. Zadaje sobie pytanie, co jeszcze można upchać do przeglądarki? Z pewnością dowiem się niedługo i mam nadzieje, że będę mile zaskoczony.

Aplikację UC browser uznaję za pozycję obowiązkową na każdym telefonie z mobilnymi okienkami, najniższą wersją systemu na której działa jest Windows 7,5 więc nikt nie powinien mieć problemu z jej instalacją.

2.Lockscreen Slideshow

O tej aplikacji nie mogę zbyt dużo napisać, jest to swego rodzaju narzędzie które umożliwia ustawienie kilku zdjęć, które będą się pojawiać na ekranie blokady.

LS przekonał mnie swoją prostotą oraz ceną. :) Nie ma tu miejsca na jakiekolwiek udziwnienia czy też opcje. Na jednym ekranie wybieramy zdjęcia i pozostaje ustawić program jako domyślny w ustawieniach systemowych.

Przykładowe ekrany z Lockscreen slideshow
Przykładowe ekrany z Lockscreen slideshow© windowsphone.com

Nie ma tu takiej opcji jak choćby czas pomiędzy slajdami. Dzięki swojej prostocie aplikacja jest i jednocześnie jej nie ma, ponieważ jej obecności po paru dniach już nie zauważamy, a zmieniające się zdjęcia na ekranie blokady stają się miłym standardem.

  1. Weather (The Weather Channel)

Sprawdzanie pogody na telefonie to sport rodem z XXI wieku bo przecież kto normalny wyglądałby przez okno? Kiedy jednak chcemy sprawdzić aurę w miejscu do którego się udajemy lub u znajomego czy też w niedalekiej przyszłości z pomocą przychodzi narzędzie Weather od Nokia. Aplikacja zawiera ogrom funkcji takich jak przeglądanie map satelitarnych i radarowych ( te drugie niestety tylko w stanach), godzinowe tabele oraz wykresy nadchodzącej pogody, sprawdzanie jaka pogoda panuje u naszych znajomych. Wszystko to i jeszcze więcej podane w bardzo ładnym i intuicyjnym interfejsie.

Przykładowe ekrany aplikacji Weather
Przykładowe ekrany aplikacji Weather© prtscr

Jeśli tak jak moja mama musicie wiedzieć jaka pogoda panuje nad głowami wszystkich waszych znajomych to Weather od Noki na pewno przypadnie wam do gustu. Jedynym minusem mogą być reklamy, jako że wydawcą aplikacji jest Nokia ich obecność bardzo mnie zdziwiła.

4. Fiction Book Reader

Koleżanka wyśmiała mnie za próbę czytania książki w pdf reader. Z pomocą przyszła aplikacja firmy Vitaliy Leschenko o nazwie Fiction Book Reader, która czyta najpopularniejsze formaty e-książek takie jak fb2, epub czy mobi (niestety nie wspiera plików z DRM). Nie mogłem uwierzyć jak szybko jestem w stanie czytać książki kiedy na przeszkodzie nie stoją mi kartki. :)

Przykłądowe ekrany z aplikacji Ficiton Book Reader
Przykłądowe ekrany z aplikacji Ficiton Book Reader© prtscr

Fiction book reader może odczytać pliki z takich serwisów jak SkyDrive, Dropbox czy też z karty SD(limit 50 książek), poradzi sobię nawet z plikiem ściągniętym przez Internet explorer. Na uwagę zasługuje możliwość wyboru jednej z 14 czcionek, 21 rozmiarów i 3 trybów kolorów. Możemy również w każdej chwili dostosować jasność ekranu czy też zablokować orientacje ekranu w określonej pozycji. Ciekawą funkcją jest możliwość zaznaczenia tekstu i podzielenia się nim w aplikacjach społecznościowych. Podczas używania nie spotkałem się z żadnym błędem, program nigdy nie zapomniał też gdzie skończyłem czytać, serdecznie polecam. Aplikacja jest darmowa i nie wyświetla żadnych reklam.

5. Battery Performance

Długo szukałem aplikacji do kontrolowania stanu baterii, trafiłem na Battery Performance od firmy Dev-Software, która to jest absolutnym arcydziełem. Muszę tutaj zaznaczyć że kafelki które nie pochodzą od firmy Microsoft mają limit aktualizacji co 30min, kafelek więc nie wyświetla stanu faktycznego prawie nigdy. Interfejs powala na kolana swoją estetyką i funkcjonalnością, znajdziemy tam wykresy zużycia baterii, godzinowe zestawienia, prędkości rozładowywania, porównanie do innych urządzeń czy też centrum kontroli mobilności.

Przykładowe ekrany z aplikacji Battery Performance
Przykładowe ekrany z aplikacji Battery Performance© windowsphone.com

Aplikacja jest bardzo użyteczna i warta swojej ceny, developer odwalił kawał dobrej roboty i zasługuje na uznanie. Battery performance można przetestować bezpłatnie z ograniczeniem do 30 dni działania.

I to by było na tyle, na kolejny artykuł z cyklu zapraszam już za 2 tygodnie, jeśli znacie jakąś porządną aplikacje godną polecenia piszcie na adres jakub.cwajda@gmail.com lub podzielcie się nimi w komentarzu.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)