Przegląd etui marki Gear4 dla iPhone’a 4 oraz iPhone’a 4S

Przegląd etui marki Gear4 dla iPhone’a 4 oraz iPhone’a 4S

Przegląd etui marki Gear4 dla iPhone’a 4 oraz iPhone’a 4S
Zbyszek Kowal
13.07.2012 08:00, aktualizacja: 13.07.2012 10:00

Jakiś czas temu zaprezentowaliśmy dość pokaźną liczbę etui dla iPhone’a 4 oraz iPhone’a 4S. Oczywiście nie wyczerpaliśmy wtedy tematu do końca, na rynku jest jeszcze sporo producentów i modeli, których nie testowaliśmy. Dzisiaj chcemy pokazać Wam najciekawsze egzemplarze z kolekcji Gear4.

Jakiś czas temu zaprezentowaliśmy dość pokaźną liczbę etui dla iPhone’a 4 oraz iPhone’a 4S. Oczywiście nie wyczerpaliśmy wtedy tematu do końca, na rynku jest jeszcze sporo producentów i modeli, których nie testowaliśmy. Dzisiaj chcemy pokazać Wam najciekawsze egzemplarze z kolekcji Gear4.

Gear 4 to znany producent akcesoriów dla urządzeń Apple’a. Nie tak dawno pokazaliśmy gadżety dla fanów Angry Birds Space, które stworzyła właśnie ta firma. Teraz zachęcamy do zerknięcia na inne obudowy dla iPhone’a 4 oraz 4S. Warto zabezpieczyć swojego smartfona przed upadkiem lub porysowaniem.

The Band iPhone 4 & 4S

Rozpoczynamy od zwykłej opaski, która kształtem i funkcjonalnością nie odbiega od klasycznego bumpera oferowanego przez Apple'a. Gadżet Gear 4 wykonany jest z giętkiej silikonowej gumy, która bardzo ładnie przylega do telefonu.

Obraz

Akcesorium zabezpiecza iPhone’a tylko połowicznie. Przednia i tylna część smartfona są odsłonięte. Na plus trzeba zaliczyć łatwy dostęp do wszystkich portów oraz dobrą współpracę gumowych przycisków z tymi na obudowie telefonu.

Przy składaniu zamówienia można zdecydować się tylko na jeden z trzech kolorów. Koszt zakupu to 20 funtów brytyjskich, co pokrywa się z ceną bumpera. Opaska Apple’a, pomimo że sztywniejsza, dostępna jest w znacznie większej liczbie kolorów.

IceBox Edge iPhone 4 & 4S

W przypadku tego etui mamy  do czynienia niemal z taką sama technologią jak w przypadku powyższej opaski. Różnica polega jednak na tym, że w IceBox dodano przezroczystą, plastikową ściankę na tył. Dzięki temu zabiegowi również tył telefonu jest chroniony.

Obraz

Co ciekawe jednak, przezroczysta ścianka pozwala na zaprezentowanie gelaskina, który jest doskonale widoczny przez szybkę. Rozwiązanie to ma też pewien minus, każda kolejna ryska, która pojawia się na szybce, szpeci obudowę.

IceBox dostępny jest w czterech kolorach w takiej samej cenie jak opaska. Muszę przyznać, że odcień czerwonego, który testowałem, wygląda naprawdę bardzo ładnie. Z pewnością każdy wybierze coś dla siebie.

JumpSuit Tread for iPhone

W kolekcji Gear 4 znajdzie się również coś dla miłośników „mocnego” designu. JumpSuit Tread przywodzi na myśl oponę traktora lub innego ciężkiego pojazdu. W rzeczywistości jednak jest to dość leciutkie etui wykonane w całości z gumy.

Tylna część obudowy zawiera charakterystyczne dla opon skośne nacięcia. Duże wycięcie na przyciski głośności ułatwia dostęp do tej części telefonu. Bardzo ładnie odpowiada na nacisk również przycisk Power. Jak nietrudno się domyślić, ta obudowa powiększa widocznie powierzchnię iPhone’a. Idealnie zatem nadaje się na wyprawy w góry lub inne ekstremalne miejsca.

Obraz

Zaletą JumpSuit Tread jest wysoka odporność etui na wszelkiego rodzaju zarysowania. Podobnie jak poprzednie egzemplarze, tak i ten można zamówić za 20 funtów brytyjskich. Gadżet dostępny jest tylko w dwóch kolorach: czarnym oraz białym.

ThinIce Melt for iPhone

To etui powinno przypaść do gustu wszystkim tym, którzy narzekają na to, że obudowy przeszkadzają im w noszeniu telefonu w kieszeni spodni. ThinIce Melt to najcieńsza obudowa dla iPhone’a 4S, jaką miałem przyjemność testować.

Większość etui jest na tyle duża, że ich boczne krawędzie wystają nieco ponad ekran, aby chronić telefon przy płaskim upadku. Tutaj takiej ochrony nie ma, ponieważ boki idealnie pokrywają się z wysokością całego telefonu. Dodatkowo miejsca, gdzie znajduje się gniazdo pin oraz przycisk Home, nie są chronione.

Obraz

Plastik jest bardzo cieniutki, ale wytrzymały na tyle, aby zabezpieczać telefon przed porysowaniem. Przy upadkach na niewiele się zda, ale za to wygląda bardzo elegancko i nie powiększa optycznie telefonu. Koszt zakupu to również 20 funtów brytyjskich. Można wybrać jeden z czterech kolorów.

Thin Ice Tint for iPhone

Na zakończenie drugi model najcieńszego etui na rynku. Poprzednia wersja była nieco bardziej przezroczysta, więc nadawała się do białego iPhone’a lub dla osób, które okleiły swój telefon gelaskinem.

Obraz

W przypadku Thin Ice Tint plastik zabarwiony jest nieco mocniej, dzięki czemu zakrywa to, co jest na tylnej obudowie iPhone’a. W czarnym modelu, który testowałem, zauważyłem dużą podatność na palcowanie. Tłuste ślady palców są bardzo widoczne.

Do wyboru jest aż 5 kolorów. Thin Ice Tint kosztuje 20 funtów brytyjskich. Wszystkie zaprezentowane dzisiaj obudowy bez problemu pozwalały ładować iPhone’a w różnych stacjach dokujących.

Słówko podsumowania. Na pierwszy rzut oka wydatek rzędu 100 zł na etui wydaje się dość duży. Na rynku można znaleźć dużo tańsze oferty. Proszę jednak zwrócić uwagę, że tańsze rozwiązania od tych droższych nie różnią się tylko kolorem czy designem.

Jakość użytych materiałów jest zupełnie inna. Akcesoria firmy Gear 4 to najwyższej jakości guma silikonowa oraz twardy i elegancki plastik. Nie warto szukać tanich zamienników. Lepiej wydać trochę więcej i cieszyć się etui znacznie dłużej. Polecam.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)