Przenieś się do tajemniczego świata Oscury

Przenieś się do tajemniczego świata Oscury

Oscura
Oscura
Tomasz Słowik
04.06.2012 13:58, aktualizacja: 04.06.2012 15:58

Oryginalnych platformówek (jak np. Muffin Knight) w Google Play jest dużo, jednak tak klimatycznych jak Oscura niewiele. To absolutny must have dla fanów gier zręcznościowych.

Oryginalnych platformówek (jak np. Muffin Knight) w Google Play jest dużo, jednak tak klimatycznych jak Oscura niewiele. To absolutny must have dla fanów gier zręcznościowych.

Zadaniem gracza jest przywrócenie światła w mrocznym świecie, trzeba tego dokonać za pomocą pochodni oraz znajdujących się na końcu każdej planszy kryształów. Osiągnięcie celu nie jest jednak proste, ponieważ poziomy najeżone są wszelkiego rodzaju kolcami, pułapkami oraz przepaściami. Dodatkowo znajdują się na nich nieprzyjazne stwory, których dotknięcie również zakańcza zabawę. Plansz jest 12, co nie jest wynikiem oszałamiającym, ale osiągnięcie pięciu gwiazdek na każdej z nich wymaga małpiej wręcz zręczności. W tym celu należy po drodze zdobyć określoną liczbę kryształów i kół zębatych oraz zmieścić się w wyśrubowanych ramach czasowych.

Sterować można za pomocą gestów lub przycisków. Pierwszy wariant wydał mi się mało intuicyjny, ale to raczej kwestia przyzwyczajenia. Postać przemieszcza się w prawo lub lewo, podskakuje oraz może spowolnić czas po zebraniu czterech małych kryształów.

Oscura - gameplay

Grafika jest genialna i bardzo prosta zarazem. Oprawę cechuje minimalistyczny styl, wykorzystujący niewielką liczbę kolorów w jednym momencie. Fajnie prezentuje się połączenie czerni i czerwieni, które buduje przerażającą atmosferę. Dobrze zrobione jest też dynamiczne oświetlenie. Całość przypomina Naught, ale tam oprawa była czarno-biała. Poza tą różnicą gry wyglądają niemal identycznie.

Oscura to tytuł prosty, a jednocześnie wyjątkowy. Jest dosyć trudny i ma niesamowity klimat podobnie jak Osmos HD. Przeszkadzać może tylko jego niewielka długość oraz związana z nią dość wysoka cena (7,05 zł). Na mnie ten tytuł wywarł pozytywne wrażenie i szczerze zachęcam do zapoznania się z nim.

[plus]klimat

[plus]grafika

[plus]poziom trudności

[minus]krótka

[minus]droga

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)