Przestaliśmy lubić tańsze telefony przy umowach terminowych?

Przestaliśmy lubić tańsze telefony przy umowach terminowych?

Przestaliśmy lubić tańsze telefony przy umowach terminowych?
Kira Czarczyńska
22.08.2010 13:00, aktualizacja: 22.08.2010 15:00

Dotychczas tani telefon, który klient dostawał podpisując umowę na kilkanaście miesięcy, był potężnym argumentem. Często decydującym, kiedy podejmowało się decyzję odnośnie wyboru operatora.

Jak się jednak okazuje, coraz częściej wolimy jednak niższy abonament i stawki za usługi, niż wymianę aparatu na nowy.

Jak się jednak okazuje, coraz częściej wolimy jednak niższy abonament i stawki za usługi, niż wymianę aparatu na nowy.

Jarosław Bauc, prezes spółki Polkomtel, powiedział Gazecie Prawnej, że klienci coraz częściej wybierają oferty abonamentowe bez telefonów. Ten trend potwierdzają zresztą także pozostali operatorzy.

Mariusz Loch, szef biura prasowego Grupy TP mówi, że dużym zainteresowaniem cieszy się oferta Orange bez telefonu. Paweł Szarkowski, dyrektor biura usług abonamentowych operatora sieci Era mówi natomiast, że już od 1,5 - 2 lat widać wyraźnie w całym rynku GSM, że większa liczba klientów wybiera oferty, gdzie bonusem nie jest nowy aparat telefoniczny, tylko rabaty na abonament i usługi.

Możliwe, że przyczyną zmiany był ogólnoświatowy kryzys. Wiele osób szukało wówczas oszczędności, woleli więc pozostać dłużej przy swoim dotychczasowym telefonie - a w zamian dostać tańsze rozmowy i niższe miesięczne opłaty.

Jest to zresztą korzystne również dla samych sieci. Jak wyjaśnił Jarosław Bauc:

Sprzedając ofertę bez telefonu, generujemy niższe koszty, bo nie musimy dotować aparatów. A to przekłada się na lepszy wynik finansowy.

Kryzys to jednak nie jedyny powód zwiększenia się zainteresowania umowami bez telefonów.

Częściowo ten trend to także rezultat... niższej atrakcyjności ofert operatorów.

Obecnie, inaczej niż kilka lat temu, mamy szeroki dostęp do nowych modeli w sklepach z elektroniką, w Internecie, na aukcjach, za granicą. I coraz częściej z tego korzystamy - zwykle nawet najnowocześniejsze telefony można kupić niewiele drożej, czy nawet wręcz taniej niż u operatora - nie wiążąc się przy tym żadną umową.

Nic więc chyba dziwnego w tym, że bardziej atrakcyjną opcją wydaje się kupno osobno aparatu - i zawarcie umowy, gdzie bonusem będzie niższy comiesięczny rachunek.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)