Przesyłaj pliki iPhone - komputer przez Wi-Fi

Przesyłaj pliki iPhone - komputer przez Wi‑Fi

file-magic
file-magic
Krystian Bezdzietny
23.03.2009 16:00, aktualizacja: 23.03.2009 17:00

Potrzebowałeś kiedykolwiek bardzo szybko przenieść piosenkę/obrazy/inne pliki multimedialne do telefonu, a synchronizacja poprzez iTunes jest zbyt powolna? Zaopatrz się w File Magic!

Potrzebowałeś kiedykolwiek bardzo szybko przenieść piosenkę/obrazy/inne pliki multimedialne do telefonu, a synchronizacja poprzez iTunes jest zbyt powolna? Zaopatrz się w File Magic!

File Magic to nie tylko aplikacja, która umożliwia przechowywanie/przesyłanie danych. Posiada ona także wbudowany odtwarzacz, dzięki czemu otrzymane pliki dźwiękowe czy filmowe możemy bez problemu odtwarzać.

Po zakupie aplikacji w AppStore należy bezpłatnie ściągnąć SplashSync (odpowiednik File Magic na komputer), aby swobodnie wymieniać pliki.

Kiedy uruchomimy aplikację w iPhonie oraz komputerze, to urządzenia wykryją się automatycznie (zakładając, że oba są podłączone do tej samej sieci Wi-Fi), a w iPhonie ukaże się nam komunikat z przyciskiem akceptacji połączenia z komputerem. Udane połączenie zostanie zasygnalizowane przebarwieniem ikonki Wi-Fi w aplikacji na kolor zielony.

Mamy trzy opcje przesyłania plików (co można zauważyć na screenie wyżej):

Jakie pliki rozpoznaje i odtwarza File Magic:

  • dźwiękowe: .mp3, .aac, .wav,
  • filmowe: .m4v, .3gp, .mp4, .mov, .m2v, .3g2,
  • dokumenty: .doc, .docx, .htm, .html,  .webarchive, .ppt, .pptx, .txt, .rtf, .xls, .xlsx,
  • graficzne: .jpg, .jpeg, .gif, .png, .tiff,
  • reszta nierozpoznawalnych dokumentach jets po prostu zapisywana w katalogu *Documents*.

Aby wysłać plik z komputera na iPhona, to po połączeniu urządzeń, wystarczy jedynie przeciągnąć plik na logo Wi-Fi w aplikacji File Magic. Po zakończonym przesyłaniu, plik automatycznie pojawi się w określonej kategorii.

Ciekawostką jest również to, że mamy możliwość wymiany danych z innym iPhonem będącym w zasięgu naszej sieci Wi-Fi. W tym celu wybieramy interesujący nas plik, wybieramy "Share Files", zaznaczamy, klikamy "Send Files", wybieramy połączenie Wi-Fi oraz wybieramy iPhona będącego na liście.

Istnieje także możliwość ustawienia hasła dostępu do aplikacji w iPhonie.

Naprawdę polecam tą aplikację.

File Magic dostępna jest w AppStore za 3.99?/4.99$.

źródło: AppStore

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)