Przetasowanie w kalendarzu premier smartfonów. MWC 2021 przesunięte

Przetasowanie w kalendarzu premier smartfonów. MWC 2021 przesunięte
Miron Nurski

23.09.2020 17:37, aktual.: 23.09.2020 19:37

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Największe wydarzenie branży mobilnej odbędzie się kilka miesięcy później. Powodów się pewnie domyślacie.

Barcelońskie targi Mobile World Congress zwyczajowo odbywają się na przełomie lutego i marca. Z uwagi na pandemię koronawirusa edycja 2020 została całkowicie anulowana. Edycja 2021 miała odbyć się 1 marca, ale plany uległy zmianie.

MWC 2021: jest nowa data

Przyszłoroczne targi zostały przesunięte na 28 czerwca. Zdaniem organizatorów, na początku lata łatwiej o bezpieczniejszą organizację tak dużego wydarzenia niż pod koniec zimy. Statystyki zachorowań na COVID-19 z Hiszpanii pokazują zresztą, że nie jest to ocena bezpodstawna.

Dzienny przyrost zachorowań na COVID-19 w Hiszpanii
Dzienny przyrost zachorowań na COVID-19 w Hiszpanii© worldometers.info

Na 23 lutego w Szanghaju zaplanowano natomiast azjatycką edycją targów. Ta w naszej części świata nie cieszy się jednak zbyt dużą popularnością.

Ta zmiana może pokrzyżować plany wydawnicze producentom smartfonów

Targi MWC każdego roku związane są w największym wysypem smartfonowych premier. Przez kilka dni w roku oczy całej branży zwrócone są w stronę Barcelony, co jest producentom na rękę. Zwłaszcza tym, którzy nie mogą sobie pozwolić na organizację głośnych medialnie wydarzeń we własnym zakresie.

Gdy targi MWC 2020 zostały całkowicie anulowane, producenci nie mieli innego wyjścia jak szybko zorganizować premiery online. W przyszłym roku mogą mieć jednak dylemat: wprowadzić nowe produkty na przełomie zimy i wiosny, licząc się z mniejszym rozgłosem, czy poczekać do początku lata?

Sytuacja jest o tyle ciekawa, że na przełomie sierpnia i lipca obserwujemy zazwyczaj drugą falę premier, ściśle powiązaną z targami IFA. Aktualne plany zakładają, że w przyszłym roku dwa duże branżowe wydarzenia dzielić będą raptem 2 miesiące.

Innymi słowy - nawet orientacyjnej daty premiery żadnego przyszłorocznego smartfonu nie można być w zaistniałej sytuacji pewnym. Ci, którzy planowali wymienić telefon wiosną, licząc na możliwość przebierania w nowościach, mogą się rozczarować.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)