Przez smartfony kobiety czują się winne?

Przez smartfony kobiety czują się winne?

Fot. na lic. CC; Flickr.com/by pfig
Fot. na lic. CC; Flickr.com/by pfig
Paweł Żmuda
11.03.2011 17:00, aktualizacja: 11.03.2011 18:00

Królujące na rynku smartfony i aplikacje pozwalające na przykład na korzystanie z poczty elektronicznej i internetowych komunikatorów sprawiły, że granica między życiem prywatnym, a zawodowym mocno się zatarła. By zająć się rzeczami zleconymi przez szefa często wystarczy jedno kliknięcie. Okazuje się, że ta sytuacja bardzo negatywnie wpływa na kobiety.

Według badań przeprowadzonych na 1042 Amerykanach, które opublikowano właśnie w Journal of Health and Social Behavior, kobiety bardzo często czują się winne za to, że przynoszą pracę do domu.

Z opublikowanego badania wynika, że panie znacznie gorzej od mężczyzn reagują na telefony czy służbowe maile po wyjściu z biura. W przedstawicielkach płci pięknej czas poświęcony pracy w domu wzbudza aż o 40% większe poczucie winy niż w wypadku mężczyzn.

Według naukowców frustrację i stres wynikający na przykład z wieczornych rozmów ze współpracownikami spowodowany jest tym, że kobiety podświadomie sądzą, że powinny zajmować się domowymi sprawami. Ciekawe co na to feministki.

Źródło: cnn

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)