Przyjaciel przez Bluetooth

Przyjaciel przez Bluetooth

aka-aki - przyjaciel przez Bluetooth.
aka-aki - przyjaciel przez Bluetooth.
Paweł Wolniewicz
13.05.2009 06:50, aktualizacja: 13.05.2009 08:50

Kilka lat temu mogliśmy obserwować fascynację usługami pozwalającymi na nawiązywanie nowych kontaktów za pomocą Bluetooth. Nie stały się one tak popularne, jak oczekiwano. Do dzisiaj serwisy społecznościowe tego typu rozbudowały się jednak jeszcze bardziej, oferując obecnie znacznie więcej funkcji. Warto wypróbować chociaż jeden z nich. Usługa taka odnajdzie dla nas innych użytkowników znajdujących się w pobliżu, za pomocą Bluetooth, GPS oraz GSM.

Jednym z serwisów społecznościowych opierających się na takiej zasadzie jest aka-aki. Z serwisu można korzystać za darmo, podając jednak swój numer telefonu oraz e-mail. Aplikacja dla komórek, za pomocą której korzystamy z serwisu, powinna według producenta zadziałać na większości modeli, ze względu na niewielkie wymagania sprzętowe.

Aka-aki stosuje trójstopniową metodę wyszukiwania znajomych oraz innych użytkowników serwisu, każde kolejne rozwiązanie oferuje większą precyzję:

  • lokalizowanie za pomocą stacji bazowych,
  • wykorzystanie odbiornika GPS,
  • skanowanie otoczenia za pomocą Bluetooth.

Producent usługi zapewnia, że jest ona w pełni bezpieczna. Bluetooth nie jest wykorzystywane do przesyłania danych (krążą one wyłącznie za pomocą połączenia internetowego). Poza tym wykorzystanie trzech metod lokalizacyjnych, w zależności od potrzeb, ma pozwolić na ograniczenie zużycia energii. To część rozwiązania, które aka-aki opatentowało i określa mianem innowacyjnego. Więcej szczegółów znaleźć można w specyfikacji usługi (anglojęzyczny plik PDF).

Zdjęcie: aka-aki

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)