Przyjdzie pora również na iPhone'owy malware

Przyjdzie pora również na iPhone'owy malware

Przyjdzie pora również na iPhone'owy malware
Krystian Bezdzietny
26.11.2011 09:00, aktualizacja: 26.11.2011 10:00

Bruce Schneier, ekspert od wirusów i komputerowego bezpieczeństwa, stwierdził, że plaga malware'u, która ostatnio doskwiera Androidowi, prędzej czy później dosięgnie także iPhone'ów.

W życiu spotkałem się może z dwoma artykułami, które dotyczyły luk w zabezpieczeniach mobilnego systemu Apple'a. Nie były one nie wiadomo jak groźne, ponieważ bardziej dotyczyły urządzeń z odblokowanym softem, ale mimo wszystko takie się pojawiły. Schneier stwierdził, że to nic nie znaczy i jeszcze przyjdzie pora na iOS-owe wirusy.

Sądzę, że smarftony staną się priorytetowym celem ataków cyberprzestępców w ciągu najbliższych lat. Telefony coraz mocniej wkraczają w codzienność i w efekcie są one najbardziej wartościowymi urządzeniami do zdobycia dla przestępców.

Nie wierzę, że iPhone będzie bardziej bezpieczny ze względu na twardą politykę Apple'a względem App Store'a.

Waszym zdaniem Schneier ma rację? Faktycznie, dzięki rygorystycznej polityce koncernu z Cupertino i dogłębnemu sprawdzaniu aplikacji w App Store panuje ład i porządek. Ale czy długo ten stan się utrzyma? A może Schneier bije na alarm, aby pobudzić rynek mobilnego oprogramowania antywirusowego? Przypomnijmy: pracownik Google'a stwierdził, że malware dla Androida to jedna wielka ściema, a twórcy mobilnych antywirusów to szarlatani i złodzieje.

Źródło: TNW

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)