Przyszłe Windows Phone’y będą wiedzieć, kiedy mają się uciszyć?

Quiet Time
Quiet Time
Mateusz Żołyniak

19.11.2013 11:55, aktual.: 20.11.2013 19:40

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Microsoft nieustannie pracuje nad funkcjami, które w przyszłości powinny trafić do smartfonów z Windowsem. Jedną z nich jest Quiet Time, dzięki której telefon będzie wiedział, kiedy ma po prostu siedzieć cicho.

Według ostatnich danych z urzędu patentowego gigant z Redmond już od jakiego czasu pracuje nad funkcją Quiet Time. Ma ona zapobiegać wykonywaniu/odbieraniu połączeń (a nawet wydawaniu jakichkolwiek dźwięków) w wybranych miejscach lub sytuacjach, dzięki czemu telefon nie będzie rozpraszał uwagi użytkownika i osób dookoła. Jak ma działać to rozwiązanie?

Z wniosku patentowego Microsoftu wynika, że Quiet Time będzie mieć kilka zastosowań. Pierwszym jest blokowanie połączeń w wybranym czasie, czyli np. we wcześniej ustalonych godzinach. Na przykład na czas lekcji w szkole będzie możliwe ustawienie blokady, która będzie dopuszczała tylko połączenia z numerami alarmowymi lub rodzicami. Funkcja pozwoli również na automatyczne wyciszenie telefonu podczas oglądania filmu w kinie czy wizyty w kościele.

Quite Time - blokowanie połączeń
Quite Time - blokowanie połączeń© PhoneArena

Opcja ta sprawdzi się również w określonych miejscach, na przykład telefon automatycznie przejdzie w tryb cichy, gdy przyjdziemy do biura czy na spotkanie biznesowe. Quiet Time ma umożliwić również blokowanie połączeń podczas jazdy samochodem, dzięki czemu nie będą one rozpraszać kierującego. Kolejną ciekawostką jest zezwolenie na korzystanie z telefonu w samochodzie tylko poprzez polecenia głosowe lub specjalny tryb samochodowy.

Quiet Time -schemat działania
Quiet Time -schemat działania© PhoneArena

Schemat działania Quiet Time Microsoft opatentował już pod koniec zeszłego roku. Z tego wniosek, że firma już od dawna pracuje nad tym rozwiązaniem. Trudno jednak powiedzieć, kiedy pojawi się ono w smartfonach z Windows Phone’em.

Opcja Quiet Time zapowiada się interesująco i może okazać się bardzo użyteczna dla rodziców, którzy nie do końca ufają swoim pociechom (lub są nieco nadopiekuńczy). W zamyśle twórców mają oni mieć pełną kontrolę nad dodawaniem i definiowaniem poleceń w telefonach dzieci. Firma z Redmond przykłada wagę do kontroli rodzicielskiej, więc Quiet Time mógłby być istotną składową zbliżającej się aktualizacji do Windows Phone’a.

Osobiście wolałbym jednak, aby Microsoft popracował dłużej nad tym rozwiązaniem i zaprezentował coś bardziej kompleksowego. Fajnie byłoby zobaczyć w mobilnych okienkach funkcję zbliżoną do Locale, które pozwoliłoby na automatyzowanie wielu czynności.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)