PS4 Remote Play dla wszystkich! Sony wreszcie zdejmuje ograniczenie

PS4 Remote Play dla wszystkich! Sony wreszcie zdejmuje ograniczenie

PS4 Remote Play już nie tylko na smartfonach Sony
PS4 Remote Play już nie tylko na smartfonach Sony
Miron Nurski
07.10.2019 11:06, aktualizacja: 07.10.2019 13:15

Na tę wiadomość wielu użytkowników konsoli PlayStation 4 czekało niemal sześć lat. Aplikację PS4 Remote Play będzie można pobrać nie tylko na smartfony Sony.

Od samego początku PlayStation 4 wspiera specjalny tryb gry zdalnej, pozwalający na strumieniowanie obrazu na inne urządzenie. Początkowo, co zrozumiałe, było to wyłącznie produkty Sony - kieszonsolka PlayStation Vita, przystawka PlayStation TV czy wybrane smartfony z linii Xperia.

Z czasem jednak Sony stopniowo zaczęło stawiać na otwartą politykę. W 2016 roku tryb gry zdalnej został rozszerzony o komputery z systemami Windows i macOS. W marcu 2019, ku zaskoczeniu graczy, doszły do tego iPhone'y oraz iPady.

Sytuacja była dość kuriozalna, bo Sony stawiało na uprzywilejowanej pozycji użytkowników konkurencyjnych dla siebie systemów (które wymagały przecież stworzenia odpowiednich aplikacji praktycznie od zera), podczas gdy osoby znajdujące się po tej samej stronie systemowej barykady musiały obejść się smakiem. Wreszcie się to zmienia.

PS4 Remote Play dla (prawie) wszystkich smartfonów i tabletów z Androidem

Tę ważną i długo oczekiwaną informację Sony podało po cichu we informacji prasowej poświęconej nadchodzącej aktualizacji oprogramowania PlayStation o oznaczeniu 7.0. Obsługa gry zdalnej przez inne smartfony z Androidem jest po prostu jedną z dodanych nowości.

Aby strumieniować ulubione gry na telefon lub tablet wymagany jest jedynie Android 5.0 Lollipop (lub nowszy). Nie jest to jednak wielkie ograniczenie, bo według najnowszych (majowych) statystyk Androida, tylko 10,7 proc. użytkowników korzysta ze starszych wydań.

Co jednak nie oznacza, że ograniczeń nie ma wcale.

PS4 Remote Play na Androida: kontroler DualShock 4 podepnie tylko garstka osób

Sony informuje, że aby sparować korzystać na urządzeniu mobilnym z pada DualShock 4 sparowanego przez Bluetooth konieczny będzie system Android 10, iOS 13, iPadOS 13 lub macOS Catalina. Mowa o najnowszych wersjach oprogramowania, wydanych w ostatnich tygodniach.

O ile w przypadku urządzeń Apple'a dostęp do najnowszych wersji systemu nie stanowi problemu, o tyle wymóg Androida 10 będzie dla większości graczy nie do przeskoczenia jeszcze przez długie miesiące. A w zasadzie lata.

Póki co przeszło 99 proc. androidowych graczy będzie się musiało zadowolić przyciskami wirtualnymi, choć niewykluczone, że szybko pojawią się nieoficjalne metody na odblokowanie wsparcia dla fizycznego kontrolera.

W chwili pisania tego tekstu apka PS4 Remote Play nie jest jeszcze dostępna dla wszystkich użytkowników, ale to może się zmienić w każdej chwili. Najpewniej jest to kwestia dni.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)