Sony otwiera się na konkurencję. W gry z PS4 zagrasz na... iPhonie i iPadzie

Sony otwiera się na konkurencję. W gry z PS4 zagrasz na... iPhonie i iPadzie
Mateusz Żołyniak

08.03.2019 15:48, aktual.: 09.03.2019 14:51

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Sony ma świetną wiadomość dla użytkowników konsoli PlayStation 4, którzy korzystają ze smartfonów innych niż Xperie, a przynajmniej tych osób, które mają sprzęt Apple'a. Usługa PS4 Remote Play trafiła właśnie na iOS.

Usługa PS4 Remote Play została wprowadza pod koniec października 2014 roku i początkowo została udostępniona użytkownikom modeli z linii Xperia Z3, a nieco później trafiła także na starsze smartfony Sony. Od tego czasu stała się ona jednym ze sztandarowych dodatków w telefonach firmy z Kraju Kwitnącej Wiśni.

W 2016 roku oprogramowanie pojawiło się na komputerach z systemami Windows i macOS, ale Japończycy nie myśleli nawet o tym, by wprowadzić oficjalne wsparcie dla smartfonów z Androidem innych producentów. PS4 Remote Play zarezerwowane było dla Xperii.

PS4 Remote Play trafia na smartfony inne niż Xperie

Teraz, po 4,5 roku od debiutu usługi, zmieniło się to. Firma Sony wreszcie udostępniła PS4 Remote Play innym urządzeniom, ale dość zaskakujące jest to, że nie chodzi o sprzęt na platformie Google'a, a iPhone'y i iPady.

PS4 Remote Play działa na sprzęcie z iOS, ale bez kontrolera DUALSHOCK 4

Japończycy nie chcieli oddawać atutu Xperii rywalom na androidowym rynku. Do rozszerzenia dostępności PS4 Remote Play wykorzystano więc platformę Apple'a, co wiązało się oczywiście z koniecznością przygotowania zupełnie nowej aplikacji.

Ta została teraz udostępniona za darmo w App Storze. Oczywiście, zanim zacznie korzystać się z usługi, należy spełnić kilka wymogów:

  • usługa obsługiwana jest przez iPhone'y z linii 7 lub nowsze, iPady szóstej generacji lub nowsze oraz iPady Pro drugiej generacji lub nowsze;
  • urządzenia Apple muszą mieć zainstalowany system iOS w wersji 12.1 lub nowszej;
  • konsola PlayStation 4 musi mieć najnowszą wersję oprogramowania;
  • użytkownik musi mieć własne konto w systemie PlayStation Network.
Obraz

Remote Play na iOS umożliwia użytkownikom sprzętu Apple'a zanurzenie się w świecie gier na PS4 za pośrednictwem mniejszych urządzeń, ale nie mogą oni liczyć na wszystkie funkcje znane z Xperii. Kluczową różnicą jest brak obsługi kontrolera DUALSHOCK 4 - posiadacze iPhone'ów i iPadów muszą zadowolić się więc kontrolerami wyświetlanymi na ekranie.

PS4 Remote Play to gratka dla posiadaczy konsoli Sony

PS4 Remote Play jest usługa, która synchronizuje konsolę ze smartfonami, tabletami lub komputerami, a jej kluczową zaletą jest możliwość strumieniowania gier uruchomionych na PlayStation 4 na ekrany innych urządzeń. Co to oznacza?

Pisząc krótko: nie trzeba siedzieć przed TV, by cieszyć się zakupionymi tytułami. Można robić to na komputerze w innym pokoju, a nawet leżąc w łóżku ze smartfonem w dłoniach. Użytkownicy mogą dodatkowo korzystać z czatów głosowych za pośrednictwem mikrofonu w smartfonie oraz wprowadzać tekst za pomocą klawiatury ekranowej.

Funkcja Remote Play może wyglądać na proste rozwiązanie, ale należy pamiętać, że wymaga przesyłania sporej ilości danych. onieczny jest więc dostęp do szybkiej sieci Wi-Fi.

4,5 roku od premiery? Lepiej późno niż wcale

Japońska firma dość długo zwlekała z wprowadzeniem PS4 Remote Play do smartfonów innych niż Xperie, ale najważniejsze, że wreszcie się na to zdecydowała. Jest to bowiem świetną opcją dla posiadaczy PlayStation 4, który chcą rozszerzyć możliwości swojej konsoli, ale niekoniecznie pragną posiadania smartfonów Sony. Od teraz to możliwe.

Szkoda, że Sony zignorowało inne modele z Androidem, ale to zrozumiałe. Należy pamiętać, że PS4 Remote Play w tym segmencie wciąż ma być atutem Xperii.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)