Quake III Arena na Xperii Play! [wideo]

Quake III Arena na Xperii Play! [wideo]

Quake III Arena na Xperii Play! [wideo]
Zbyszek Kowal
29.11.2011 18:00, aktualizacja: 29.11.2011 19:00

Nie będzie chyba przesadą, jeżeli powiem, że Quake to najbardziej popularny FPS na świecie. W szczególności Arena idealnie nadawała się do wielogodzinnych rozgrywek multi. Pomimo upływu lat popularność Quake’a nie maleje, a od niedawna można w niego grać również na Androidzie!

Dokładnie tak! Jeżeli tylko macie ochotę i możliwości, to Quake’a III Arenę można uruchomić chociażby na Xperii Play! Gamepad smartfona Sony Ericssona idealnie nadaje się do tego typu zabawy. Poniżej możecie zobaczyć, jak gra prezentuje się na urządzeniu.

Proces zainstalowania Quake’a III Areny nie jest jednak zupełnie prosty. Najpierw z Android Marketu należy pobrać aplikację Zeus Arena (koszt nieco ponad 3 złote), która jest silnikiem ioquake3 pozwalającym uruchamiać gry z PC na Androidzie.

Sama aplikacja nie zawiera w sobie żadnej gry, ale pozwala ściągnąć za darmo bardzo podobny do Quake’a projekt o nazwie OpenArena. Co najciekawsze, jeżeli macie na dyskach gdzieś Quake’a III, to pliki tej gry można wrzucić na kartę SD telefonu i już po chwili cieszyć się prawdziwym Quakiem na telefonie!

Źródło: DroidGamers

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)