Qualcomm: flagowiec "dużego klienta" bez Snapdragona 810. Chodzi o Galaxy S6?

Strona głównaQualcomm: flagowiec "dużego klienta" bez Snapdragona 810. Chodzi o Galaxy S6?
29.01.2015 15:46
Galaxy A5 i siedziba Qualcomma
Galaxy A5 i siedziba Qualcomma

Qualcomm podzielił się właśnie ze światem swoimi wynikami finansowymi za pierwszy kwartał 2015 roku fiskalnego. Przy okazji pojawiła się informacja, która może zainteresować potencjalnych nabywców nadchodzącego Galaxy S6.

O Qualcommie i Samsungu mówi się ostatnio sporo. Najpierw pojawiły się plotki, jakoby Samsung miał zrezygnować ze Snapdragona 810 ze względu na rzekome problemy z przegrzewaniem się układu. Później LG zaczęło zapewniać, że G Flex2 został zaprojektowany w taki sposób, że nadmierne wydzielanie ciepła nie jest problemem. Następne doniesienia sugerowały, że Qualcomm może przygotować dla Samsunga udoskonaloną 810-tkę, co nie spodobało się podobno LG.

Tymczasem w swoim najnowszym raporcie Qualcomm informuje, że prognozy dotyczące zysków w drugiej połowie 2015 roku fiskalnego zostały obniżone. Oto jeden z powodów.

Qualcomm:

Oczekujemy, że nasz procesor Snapdragon 810 nie będzie częścią cyklu projektowania flagowego urządzenia jednego z dużych klientów.

Oficjalnie nie wiadomo, o kogo chodzi, ale informacja ta idealnie pokrywa się ze wcześniejszymi przeciekami dotyczącymi Galaxy S6. Możemy więc już teraz bezpiecznie założyć, że do sprzedaży nie trafi wariant uzbrojony w układ amerykańskiego giganta.

Co to oznacza dla konsumentów?

Do tej pory topowe urządzenia Samsunga dostępne były w wersjach, które różniły się zastosowanym procesorem; część napędzana była przez autorskie Exynosy Samsunga, a pozostałe przez Snapdragony Qualcomma. Pal licho, jeśli ich dostępność uzależniona była od rynku, ale już w przypadku Galaxy Note'a 4 na półkach sklepowych w Polsce znajdziemy oba warianty.

Inny układ to inne zapotrzebowanie na energię, inna wydajność i inny poziom wydzielania ciepła. Zwykłego zjadacza hamburgerów w ogóle to nie interesuje, średnio zaawansowany użytkownik ma problem z wyborem, a geek cieszy się, że może pogooglać i dokonać przemyślanego wyboru stawiając na lepszy dla siebie wariant. Zanosi się jednak na to, że Galaxy S6 takiego wyboru nam nie da.

A do której grupy konsumentów należycie Wy? Wolicie mieć wybór, jasną i klarowną ofertę czy też w ogóle nie przywiązujecie większej wagi do zastosowanego procesora? Dajcie znać w komentarzach.

Źródło: Qualcomm

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)