Qualcomm: flagowiec "dużego klienta" bez Snapdragona 810. Chodzi o Galaxy S6?

Galaxy A5 i siedziba Qualcomma
Galaxy A5 i siedziba Qualcomma
Miron Nurski

29.01.2015 15:46, aktual.: 29.01.2015 16:54

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Qualcomm podzielił się właśnie ze światem swoimi wynikami finansowymi za pierwszy kwartał 2015 roku fiskalnego. Przy okazji pojawiła się informacja, która może zainteresować potencjalnych nabywców nadchodzącego Galaxy S6.

O Qualcommie i Samsungu mówi się ostatnio sporo. Najpierw pojawiły się plotki, jakoby Samsung miał zrezygnować ze Snapdragona 810 ze względu na rzekome problemy z przegrzewaniem się układu. Później LG zaczęło zapewniać, że G Flex2 został zaprojektowany w taki sposób, że nadmierne wydzielanie ciepła nie jest problemem. Następne doniesienia sugerowały, że Qualcomm może przygotować dla Samsunga udoskonaloną 810-tkę, co nie spodobało się podobno LG.

Tymczasem w swoim najnowszym raporcie Qualcomm informuje, że prognozy dotyczące zysków w drugiej połowie 2015 roku fiskalnego zostały obniżone. Oto jeden z powodów.

Qualcomm:

Oczekujemy, że nasz procesor Snapdragon 810 nie będzie częścią cyklu projektowania flagowego urządzenia jednego z dużych klientów.

Oficjalnie nie wiadomo, o kogo chodzi, ale informacja ta idealnie pokrywa się ze wcześniejszymi przeciekami dotyczącymi Galaxy S6. Możemy więc już teraz bezpiecznie założyć, że do sprzedaży nie trafi wariant uzbrojony w układ amerykańskiego giganta.

Co to oznacza dla konsumentów?

Do tej pory topowe urządzenia Samsunga dostępne były w wersjach, które różniły się zastosowanym procesorem; część napędzana była przez autorskie Exynosy Samsunga, a pozostałe przez Snapdragony Qualcomma. Pal licho, jeśli ich dostępność uzależniona była od rynku, ale już w przypadku Galaxy Note'a 4 na półkach sklepowych w Polsce znajdziemy oba warianty.

Inny układ to inne zapotrzebowanie na energię, inna wydajność i inny poziom wydzielania ciepła. Zwykłego zjadacza hamburgerów w ogóle to nie interesuje, średnio zaawansowany użytkownik ma problem z wyborem, a geek cieszy się, że może pogooglać i dokonać przemyślanego wyboru stawiając na lepszy dla siebie wariant. Zanosi się jednak na to, że Galaxy S6 takiego wyboru nam nie da.

A do której grupy konsumentów należycie Wy? Wolicie mieć wybór, jasną i klarowną ofertę czy też w ogóle nie przywiązujecie większej wagi do zastosowanego procesora? Dajcie znać w komentarzach.

Źródło: Qualcomm

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)