Qualcomm i nowe Snapdragony – czterordzeniowe układy 2,5 GHz

Snapdragon
Snapdragon
Jakub Płaza

14.02.2011 13:03, aktual.: 14.02.2011 14:03

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Układy Qualcomm zeszły ostatnio na dalszy plan, a przy okazji premier najwięcej pisze się o Nvidia czy OMAP. Amerykanie nie pozwolą jednak o sobie zapomnieć. Już teraz oficjalnie zapowiedzieli nową rodzinę procesorów. Wśród nich znajdzie się czterordzeniowa jednostka o taktowaniu 2,5 GHz!

Producent zamierza wprowadzić na rynek nowe i szybsze procesory Snapdragon. Będą to układy jedno-, dwu-, a nawet czterordzeniowe. Krait (bo tak brzmi nazwa nowych 28 nm chpsetów) cechuje się obecnością WiFi, GPS, Bluetooth i przekaźnika/odbiornika FM. Oferuje pełne wsparcie dla NFC, modemu LTE oraz stereoskopowego 3D. To ostatnie dotyczy w tym przypadku odtwarzania i rejestrowania zarówno zdjęć, jak i filmów wideo.

Qualcomm zapewnia, że wydajność wzrośnie o 150%, natomiast pobór prądu zmaleje o 65% w porównaniu z konkurencyjnymi jednostkami ARM. Brzmi obiecująco.

Nowe procesory Scorpion są zintegrowane z procesorem graficznym Adreno 320, który ma być 15 razy szybszy niż Adreno 200 z pierwszych Snapdragonów.

Pierwsza dwurdzeniowa jednostka – MSM8960 - pojawi się już w drugim kwartale bieżącego roku. Czterordzeniowe (te są dedykowane tabletom) procesory APQ8063 zadebiutują dopiero na początku 2012 roku.

Źródło: Engadget

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)