Qualcomm kłamie? Cała prawda o throttlingu w Snapdragonie 810

Qualcomm kłamie? Cała prawda o throttlingu w Snapdragonie 810

Qualcomm kłamie? Cała prawda o throttlingu w Snapdragonie 810
Źródło zdjęć: © bidnessetc.com
Łukasz Skałba
17.02.2015 12:28, aktualizacja: 17.02.2015 13:28

Niestety po raz kolejny okazuje się, że często to, co mówi producent, to dane wyssane z palca i nijak nie pokrywają się z rzeczywistością.

Snapdragon 810 - według producenta - miał być znacznie szybszy i przy tym "chłodniejszy niż kiedykolwiek wcześniej". Wskazywały nawet na to testy, o których wspominałem ostatnio. Należy jednak pamiętać, że podczas wspomnianych eksperymentów wykorzystano urządzenia prototypowe, stworzone przez Qualcomma, które są grubsze i mają więcej powierzchni do odprowadzania ciepła, a wykonano je z takich materiałów, żeby wyniki benchmarków były korzystne.

Jak jednak sprawuje się 8-rdzeniowy demon szybkości w zwykłym, seryjnie produkowanym modelu? Wyniki międzyplatformowego benchmarku przeprowadzonego przez Davida Ruddocka są zatrważające. W poniższej tabelce przedstawiam zebrane przez niego dane:

Obraz

Okazuje się, że już w trakcie trzeciego z rzędu testu benchmarkowego Snapdragon 810 nagrzał się do tego stopnia, że wydajność spadła o 20-30%, a to jeszcze nie było jego ostatnie słowo. Myślę, że dalszy komentarz jest tutaj zbędny. A miało być tak pięknie...

Źródło: David Ruddock

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)