MediaTek interesuje się bateriami i wprowadza szybkie ładowanie Pump Express Plus

MediaTek interesuje się bateriami i wprowadza szybkie ładowanie Pump Express Plus

Battery Strong Superhero Success Professional Empowerment Stock Concept
Battery Strong Superhero Success Professional Empowerment Stock Concept
Źródło zdjęć: © shutterstock.com
Konrad Błaszak
19.05.2015 08:11, aktualizacja: 19.05.2015 13:50

Wystarczy, że napiszę dwa słowa, "bateria" oraz "smartfon", a w komentarzach może powstać niemała burza. Smartfony od samego początku nie oferowały zbyt dobrych czasów pracy na jednym ładowaniu. Częściowym rozwiązaniem tego problemu ma być szybkie ładowanie i wie o tym również MediaTek, który wprowadza Pump Express Plus.

Szybkie ładowanie to coraz bardziej pożądana funkcja w naszych smartfonach i dlatego producenci chętniej się nią chwalą. Dobrym tego przykładem jest Oppo oraz niezaprezentowane jeszcze smartfony R7 oraz R7 Plus, którym 5 minut ładowania zapewni 2 godziny rozmowy. Jest to możliwe dzięki technologii Quick Charge 2.0 użytej w procesorach Qualcomma. Aktualnie amerykańska firma może spodziewać się bardzo mocnego konkurenta w tej dziedzienie, ponieważ do walki włączył się MediaTek.

Tajwańska firma znana jest z tworzenia tańszych procesorów dla urządzeń z niższej i średniej półki. To oczywiście się zmienia i najlepszym tego przykładem są układy z serii Helio X20, ale nie samą mocą fan mobilnych technologii żyje. MediaTek tworzy już interesujące układy na każdą półkę cenową i teraz jego procesory będą wyposażone w funkcję szybkiego ładowania. Nazywa się ona Pump Express Plus i na początku będzie dostępna w urządzeniach z układami MT6595 oraz MT6732.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Specjalna ładowarka ma być nawet o 45% szybsza w stosunku do tradycyjnych sprzętów tego typu. To akcesorium będzie nazywać się HF-QC-084, a pierwszym telefonem w nie wyposażonym będzie Koobee Halo 3 z baterią 2060 mAh. Naładowanie tego ogniwa w 75% ma zając jedynie 30 minut, a 5 minut podpięcia smartfona do prądu pozwoli na 2 godziny rozmowy. Sama ładowarka będzie miała trzy tryby:

  • Regular: 5V - 1.67A
  • Turbo 1: 7V - 1.67A
  • Turbo 2: 9V - 1.67A

Takie rozwiązanie jest częściowym odwróceniem uwagi od problemu krótkiego czasu pracy smartfonów na jednym ładowaniu, ale dobrze, że chociaż powstało. Nie będę oryginalny, ale chciałbym, żeby telefon mógł spokojnie wytrzymać kilka dni bez podpinania do prądu. Na razie jest to niemożliwe, wiec chętnie patrzę na takie rozwiązania. Dzięki nim każda minuta pod ładowarką może okazać się naprawdę cenna.

Widać również, że MediaTek staje się coraz poważniejszym konkurentem Qualcomma, bo konkuruje z nim już nie tylko na liczbę rdzeni. Amerykanie już dawno zrozumieli, że dozbrajając swoje układy w autorskie technologie oferują producentom smartfonów coś, czym będą mogli chwalić się w ulotkach promocyjnych, przez co Snapdragony są dla producentów wyjątkowo kuszące. W tym momencie szybkie ładowanie nie jest już kartą przetargową.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)