Qualcomm schodzi do 5 nm. X60 to szybki modem 5G, który zatroszczy się o baterię

Qualcomm schodzi do 5 nm. X60 to szybki modem 5G, który zatroszczy się o baterię

Qualcomm schodzi do 5 nm. X60 to szybki modem 5G, który zatroszczy się o baterię
Źródło zdjęć: © materiały Qualcomma
Patryk Korzeniecki
19.02.2020 14:21, aktualizacja: 19.02.2020 15:21

Qualcomm X60 ma nie tylko pozwolić na szybkie transfery, ale również na niższe zużycie energii dzięki efektywniejszemu procesowi technologicznemu.

Sieć 5G rozkwita. Na rynku pojawia się coraz więcej telefonów z 5G z różnych półek cenowych. Z ostatnich premier można wymienić Samsunga Galaxy S20, Xiaomi Mi 10 czy K30 5G. Ma też pojawić się Lenovo Z6 Pro, który będzie jednym z najtańszych urządzeń obsługujących nowy standard.

Qualcomm czuje, że rynek potrzebuje nie tylko nowych i szybszych modemów, ale także energooszczędnych. Dlatego stworzył modem X60.

Qualcomm X60 to pierwszy taki modem na świecie

Qualcomm X60 obsługuje agregację mmWave-sub6 i dynamiczne dzielenie pasma. Ma to pomóc w osiągnięciu jak największych prędkości przy efektywnym wykorzystaniu dostępnych pasm.

Obraz
© materiały Qualcomma

Producent chwali się, że dzięki zastosowanym rozwiązaniom X60 pozwala na lepszy zasięg i stabilniejsze połączenie zarówno na zewnątrz, jak i w budynkach.

Qualcomm przy projektowaniu X60 skupił się na zapewnieniu nie tylko szybszego i stabilniejszego transferu. Dzięki wyprodukowaniu czipu w procesie technologicznym 5 nm układ ma być wysoce energooszczędny. Z pewnością pomoże to w uzyskaniu dłuższego czasu pracy na baterii.

Samsungi Galaxy S20 to przedstawiciele flagowców z dużymi bateriami. Model Ultra został wyposażony w ogniwo o pojemności aż 5000 mAh.
Samsungi Galaxy S20 to przedstawiciele flagowców z dużymi bateriami. Model Ultra został wyposażony w ogniwo o pojemności aż 5000 mAh.© materiały Samsunga

Zaznaczę, że rozwiązania 5G w telefonach zużywają więcej energii niż analogiczne układy w 4G. To jeden z powodów, dla którego nowsze smartfony wyposażone są w baterie 4500 - 5000 mAh.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)