Qualcomm zaprezentował Snapdragon Game Pack

Qualcomm zaprezentował Snapdragon Game Pack
Zbyszek Kowal

04.06.2011 06:00, aktual.: 04.06.2011 08:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Kilka miesięcy temu Nvidia wystartowała z własnym kanałem Tegra Zone dla użytkowników chcących pobierać zoptymalizowane gry pod nowy układ graficzny. Wygląda na to, że Qualcomm również chce zaistnieć na rynku z podobnym pomysłem. Właśnie zaprezentowano Snapdragon Game Pack.

Podczas trwającej konferencji Uplinq w San Diego firma Qualcomm Incorporated zaprezentowała Snapdragon[sup] [/sup]Game Pack. Jest to program optymalizacyjny, który obejmuje w tej chwili ponad  100 gier mobilnych udoskonalonych pod kątem urządzeń działających na procesorach Qualcomm.

Jest to dopiero początek kolekcji, która będzie się sukcesywnie rozszerzać o gry mobilne, których część oferować będzie jakość gier na konsolę.  Do stworzenia tej oferty nie doszłoby, gdyby nie owocna współpraca firmy Qualcomm z wiodącymi wydawcami gier i deweloperami, którzy wykorzystują zaawansowane możliwości procesorów graficznych Adreno[sup]™[/sup] w mobilnych procesorach Snapdragon.

Następne fazy Snapdragon Game Pack będą wykorzystywać pełnię zalet kolejnej generacji procesorów Snapdragon, które oferować będą czterordzeniowe procesory graficzne Adreno i zostaną zoptymalizowane na urządzenia z większymi wyświetlaczami, takie jak tablety.

Wśród wydawców gier znajdują się m.in. : Babaroga, Booyah, Com2us USA, Digital Chocolate, Eyelead Software, Glu, Guild Software, NAMCO BANDAI Games America, Gameloft, Natural Motion, Polarbit, Southend Interactive czy Tripwire Interactive.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)