RadarSTOP w sam raz na zbliżającą się majówkę

RadarSTOP w sam raz na zbliżającą się majówkę
Zbigniew Kowal

29.04.2014 18:10, aktual.: 30.04.2014 10:08

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nadchodząca majówka to nie tylko relaks dla tysięcy Polaków, ale również utrapienie dla kierowców. Zakorkowane ulice, kontrole drogowe oraz nowe fotoradary będą uprzykrzać nam życie. W tym weekendowym rozgardiaszu przydatna może okazać się nowa aplikacja RadarSTOP, którą przygotował producent nawigacji MapaMap.

RadarSTOP to program na iPhone’y i smartfony z systemem Android. Ostrzega on przed fotoradarami stacjonarnymi i mobilnymi, kontrolami policji, Inspekcją Transportu Drogowego oraz wypadkami i korkami.

Każdy użytkownik aplikacji może dodawać zdarzenia drogowe, które trafiają do innych użytkowników w trybie on-line, czyli natychmiast. Mogą oni odwołać lub potwierdzić otrzymane zgłoszenie. W ten sposób użytkownicy weryfikują przesyłane informacje i aktualizują sytuację drogową.

Obraz

Aplikacja współpracuje ze społecznością użytkowników nawigacji MapaMap. Oznacza to, że wszystkie zgłoszenia przesłane przez osoby używające nawigacji MapaMap są wykorzystywane przez użytkowników RadarSTOP i odwrotnie.

Zgłaszane zdarzenia drogowe są wyświetlane na mapie. Ciekawym rozwiązaniem w aplikacji RadarSTOP jest możliwość wyboru przez użytkownika sposobu, w jaki aplikacja wykorzystuje mapy: może je dociągać w czasie rzeczywistym (on-line) lub pobrać jednorazowo i zainstalować na stałe w telefonie.

Obraz

Podczas podróżowania z RadarSTOP pojawiają się informacje o przekroczeniu dozwolonej prędkości oraz ostrzeżenia przed przejazdami kolejowymi i miejscami, w których aktualnie prowadzone są roboty drogowe. Można ustawić własne preferencje dotyczące ostrzegania. To użytkownik decyduje, w jakiej odległości od danego zdarzenia będzie o nim głosowo strzeżony.

Kolejnym udogodnieniem jest funkcja pikietażu, czyli informacja, na którym kilometrze danej drogi aktualnie się znajdujemy. W terenie zabudowanym aplikacja wyświetla nazwę miejscowości oraz nazwę ulicy, po której jedziemy. Jeżeli zatem wybieracie się w trasę w najbliższych dniach, to warto zaopatrzyć się w RadarSTOP. Jest dostępna w z Google Play i App Store.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)