Rage of the Gladiator - polska produkcja lepsza niż Infinity Blade?

Rage of the Gladiator - polska produkcja lepsza niż Infinity Blade?
Zbyszek Kowal

21.11.2012 19:00, aktual.: 21.11.2012 20:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Polskie studio Gamelion (I Must Run, Crazy Kangaroo) opublikowało dzisiaj w App Store aplikację Rage of the Gladiator. Dla większości będzie to kolejny klon Infinity Blade, chociaż w rzeczywistości gra pojawiła się na rynku przed dziełem Epic Games. O co chodzi? Szczegóły w rozwinięciu wpisu.

Rage of the Gladiator to nietuzinkowa bijatyka, której akcję osadzono w świecie fantasy. Gracz wciela się w Graciusa, gladiatora, który musi zmierzyć się z całą plejadą potworów. Na arenie można zatem spotkać chimery, beholdery, dżiny lub smoki! Co ciekawe, aplikacja pozwala eliminować wrogów za pomocą jednego z czternastu sposobów!

Obraz

Zamiana w giganta i wdeptanie oponenta w ziemię czy porażenie przeciwnika serią błyskawic w Rage of the Gladiator jest czymś zupełnie normalnym. Gracz obserwuje akcję z perspektywy pierwszej osoby, starając się za pomocą tarczy oraz miecza pokonać przeciwnika. Od strony technicznej rozgrywka przypomina słynne Infinity Blade - kreśląc palcem po ekranie, wykonuje się ciosy lub stosuje niezbędne do przetrwania uniki.

[solr id="komorkomania-pl-136303" _url="http://gadzetomania.pl/4489,polacy-nie-chca-placic-za-tresci-w-internecie-uwazaja-ze-naleza-im-sie-w-cenie-lacza" _mphoto="616placenie-316781-13630-c9f6210.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]3076[/block]

Zanim jednak nazwiecie grę kolejnym klonem Infinity Blade, mam ważną informację. Rage of the Gladiator na rynku pojawił się trochę wcześniej niż produkcja Epic Games. Premiera odbyła się ponad 2 lata temu na platformie Nintendo Wii.

Polska firma otrzymała lub wykupiła prawa do przeniesienia gry na iOS, więc produkcja jest nowa tylko dla właścicieli smartfonów. Branża gier bardzo pozytywnie oceniła odsłonę na Nintendo. O zaletach tej nietuzinkowej gry możecie przekonać się sami, pobierając ją z App Store za jednego dolara. Za taką cenę warto spróbować!

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)