Raiffeisen Bank edukuje najmłodszych

Raiffeisen Bank edukuje najmłodszych
Zbyszek Kowal

20.04.2012 05:00, aktual.: 20.04.2012 07:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Raiffeisen Bank Polska wspólnie z wrocławską firmą Genesi Systems opracował grę edukacyjną Portfel Pierwszaka. Jej celem jest zaznajomienie najmłodszych z realnymi sytuacjami, w których być może wkrótce sami będą używali pieniędzy, nauczenie ich, jak posługiwać się monetami i banknotami. Dzieci jednocześnie ćwiczą proste działania matematyczne.

Gra zawiera również sekcję charytatywną poświęconą Towarzystwu „Nasz dom”, któremu można przekazać 1 procent podatku. Aplikacja Portfel Pierwszaka działa na iPadach i można ją bezpłatnie pobrać z App Store.  Gra składa się z trzech modułów:

  • Zadania edukacyjne – dzieci starają się uzyskać zadaną kwotę z dostępnego zestawu monet i banknotów;
  • Wirtualna kasa – działa w dwóch trybach: zabawy - dziecko może nabić na kasę określoną kwotę, lub pełnym - dziecko bawi się w sklep, wprowadza do kasy ceny produktów i wydaje resztę;
  • Kącik gier, w którym dostępna jest zabawa Łap oszczędności. W tej grze dziecko łapie konkretne monety lub banknoty do świnki-skarbonki. Skarbonkę przesuwa się palcem lub przechylając tablet. Zabawa prowadzona i komentowana jest przez lektora, dzięki czemu dzieci mogą połączyć wygląd monet lub banknotów z sytuacjami, których doświadczają np. w sklepach lub podczas słuchania rozmów dorosłych dotyczących domowych wydatków.
Obraz

Wcześniej bank udostępniał gry, w tym edukacyjne, na swoim profilu Mobilny Bank na Facebooku – obecnie można je pobrać w sklepie Google Play, a wkrótce znajdą się w AppStore. Przygotowywane są również kolejne aplikacje, które mają edukować ekonomicznie poprzez zabawę.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)