Raport: cena Galaxy Note'a 4 po 3 miesiącach spadnie o ponad 30%

Raport: cena Galaxy Note'a 4 po 3 miesiącach spadnie o ponad 30%

Samsung Galaxy Note 4
Samsung Galaxy Note 4
Miron Nurski
11.09.2014 14:28, aktualizacja: 11.09.2014 16:28

To, że elektronika szybko tanieje i czasem warto jest wstrzymać się z zakupem wiadomo nie od dziś. W przypadku Galaxy Note'a 4 odczekanie kilku tygodni może być jednak jeszcze bardziej opłacalne.

Porównywarka cen idealo przygotowała ciekawy raport na temat spodziewanego spadku ceny Galaxy Note'a 4. Jego autorzy przeanalizowani rozwój cen wszystkich przedstawicieli linii Galaxy Note i doszli do interesującego wniosku - spadek cen każdego kolejnego phabletu Samsunga jest coraz bardziej odczuwalny.

Rozwój cen Galaxy Note'ów
Rozwój cen Galaxy Note'ów© idealo

Jak widać, pierwszy Galaxy Note'e po 3 miesiącach od startu sprzedaży potaniał o niecałe 10%. W przypadku drugiego było to ok. 12-13%, a cena Galaxy Note'a 3 przez ten czas spadła o ponad 20%. idealo Przewiduje, że po ok. 100 dniach za czwartą generację Note'a zapłacimy jakieś 66% ceny początkowej.

Galaxy Note 4 został wyceniony na 799 euro, czyli tyle samo, ile jego poprzednik, za którego polscy konsumenci w dniu premiery musieli zapłacić 2999 zł. Jeśli przelicznik cenowy Samsunga się nie zmieni, a prognozy idealo się potwierdzą, to na początku stycznia (telefon trafi do sprzedaży w październiku) urządzenie kupimy już za mniej niż 2000 zł. Nieco niższy, ale w dalszym ciągu odczuwalny spadek cen z pewnością nastąpi także podczas okresu świątecznego.

Nie wiem tylko, czy autorzy raportu wzięli pod uwagę to, że do tej pory każdy kolejny Note był w dniu premiery droższy od poprzednika (kolejno 2599, 2749 i 2999 zł), więc było z czego zbijać cenę. Wiele wskazuje natomiast na to, że Note 4 będzie kosztował tyle, co ubiegłoroczny model, więc i rozwój cen może być podobny. Wynikałoby z tego, że na początku przyszłego roku ceny będą oscylować raczej w granicach 2200-2300 zł.

W każdym razie chyba nikogo nie trzeba przekonywać do tego, że początkowa cena zawsze uwzględnia podatek od nowości, który zostaje zniesiony już po kilku tygodniach od premiery.

[polldaddy]8300857[/polldaddy]

Źródło: informacja prasowa

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)