Nielsenowskie statystyki donoszą, że w ubiegłym miesiącu aż 27,9% udziałów rynku komórkowego zgarnął Apple iOS. BlackBerry OS przypadło drugie miejsce z wynikiem 27,4 %. Niby nie jest to ogromna różnica, jednak od czegoś się zaczyna. W tym wypadku są to te cztery dziesiąte udziałów. Trzecie miejsce oczywiście zajął Android z wynikiem 22,7%.
Co ciekawe, aż 30% ankietowanych stwierdziło, że preferuje platformę iOS. Tuż po systemie Apple'a jest Android - 28%; trzecie miejsce - BlackBerry z wynikiem 13%.
Oczywiście co raport, to inne statystyki. Całkiem niedawno mogliśmy usłyszeć o tym, że popularność Androida zdominowała iOS na terenie Stanów, podczas kiedy raport Nielsena, dość aktualny, mówi coś zupełnie odmiennego.
Źródło: Nielsen's Blog