Real Boxing 2 Creed - Polacy znów pokazali światu, jak się robi gry [Android i iOS]

Real Boxing 2 Creed - Polacy znów pokazali światu, jak się robi gry [Android i iOS]

Real Boxing 2 Creed - Polacy znów pokazali światu, jak się robi gry [Android i iOS]
Marek Pruski
20.11.2015 13:51, aktualizacja: 01.04.2016 16:36

Wczoraj miała miejsce jedna z najbardziej oczekiwanych premier tego roku. Po sukcesie pierwszej części gry Real Boxing, polskie studio Vivid Games wydało sequel gry. Pomimo kilku niedogodności, gra jest naprawdę solidnym dziełem wartym uwagi. Dlaczego? Zapraszam do recenzji.

Boks to jak dla mnie zwykłe obijanie mordy, tylko z zasadami, sędzią i milionami dolarów w stawce. Jednak owe obijanie mordy to rozrywkowe zajęcie, które na grę nadaje się idealnie. Brutalność w dzisiejszych produkcjach jest powszechna i cieszy się dużą popularnością. Na taką propozycję, jestem więc otwarty.

Tegoroczna wersja Real Boxing w nazwie ma dopisek Creed, co jest nawiązaniem do filmu, który już wkrótce wejdzie do kin. W grze w roli osobistego trenera i mentora występuje Sylvester Stalone. Cała gra jest jakby częścią scenariusza filmu, a daty jego premiery i wydania gry względem siebie przypadkowe nie są.

Wzmożoną komercjalizację produkcji widać już na początku
Wzmożoną komercjalizację produkcji widać już na początku

Gra podzielona jest na etapy, w których to mamy do wykonania 3 zadania. Mogą to być treningi, sparingi, walki z serii fabularnej gry albo walki rankingowe. Te ostatnie rozgrywa się z graczami z całego świata. Wbudowany system dobierze odpowiedniego przeciwnika, jednak sama walka może nie być już tak wyrównana.

Kreowanie wyglądu naszej postaci jest możliwe cały czas. Nie można za to zmienić języka na polski
Kreowanie wyglądu naszej postaci jest możliwe cały czas. Nie można za to zmienić języka na polski

Oprócz wizualnych dodatków, za wirtualną walutę można kupić stroje dodające siły czy kondycji lub ulepszać umiejętności. W trakcie walki natomiast, przed każdą rundą można kupić maksymalnie 3 bonusy. To już rodzi drobne wątpliwości czy gra nie przedstawia modelu pay-to-win. Sterowanie względem poprzednika wiele się nie różni. To co dobre zostawiono, a to co było złe poprawiono.

Liczba walk, jakie możemy stoczyć jest limitowana, dokładniej do trzech. Potem bokser jest już zmęczony i trzeba poczekać Na początku nie wydaje się to ograniczeniem, kiedy jednak trzeba będzie powtórzyć kilka razy walkę, bo przeciwnik stał się trudniejszy – wtedy może to stanowić problem.

Czekać oczywiście nie trzeba, jeśli ktoś lubi wydawać diamenty
Czekać oczywiście nie trzeba, jeśli ktoś lubi wydawać diamenty

Gra ma chyba jeszcze problemy z optymalizacją, bo na sprzęcie, na którym ją testowałem (Note 4 910C) lagi zdarzały się dość często. Grafika również nie zaskoczyła, choć to najprawdopodobniej wina sprzętu. Z testów, które już miałem okazję zobaczyć, na innych urządzeniach gra powinna w pełni wykorzystać możliwości silnika Unreal.

412155332099047980

Grafiki nie mogę więc w pełni ocenić, bo najwidoczniej nie działa to jeszcze tak jak powinno. Zresztą, grać w gry tylko dla grafiki, to jak oglądać porno tylko dla fabuły. Płynność ruchów postaci i ich odwzorowanie jest natomiast świetne. Ruchy są wybitnie naturalne, a zwolnione tempo tylko potęguje ten efekt. Dla krwi wylewającej się z ust przeciwnika po mocnym prawym sierpowym muszę powiedzieć zdecydowane tak!

412155332099179052

Oprócz tego jest sklep pełen dodatków, treningi w oparciu o mini-gry, złożone, ale wygodne sterowanie, łatwe i sprawne manewrowanie punktami doświadczenia, multiplayer, karty z bonusami, wszystko jakby współgra ze sobą w idealnej harmonii. Co do pełnej realizacji założeń projektu twórców chyba nie ma wątpliwości. Brawo dla Vivid Games, Real Boxing 2 to kawał dobrze zrobionej gry.

Na pochwałę zasługują też cut-scenki
Na pochwałę zasługują też cut-scenki

Po części ta gra co nieco zmieniło także mój pogląd na boks. Nie jest to bowiem zwykła naparzanka, z jaką zwykłem kojarzyć tą dyscyplinę, a wymagająca strategicznego myślenia gra akcji. Trzeba też dodać, że z prawdziwego zdarzenia i na najwyższym światowym poziomie. Vivid Games wygrało w swojej kategorii przez nokaut, zostawiając rywali na deskach po pierwszej rundzie.

Real Boxing 2 CREED - Google Play Trailer

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)