REBUS - absurdalnie logiczna gra [recenzja]

REBUS - absurdalnie logiczna gra [recenzja]

REBUS - absurdalnie logiczna gra [recenzja]
Źródło zdjęć: © phonedog.com
Marek Pruski
03.04.2015 09:48, aktualizacja: 03.04.2015 13:37

Na palcach jednej ręki wyliczam tytuły, których twórcy faktycznie zaskoczyli mnie swoją kreatywnością. Być może niewiele jest takich, ale takie perełki trzeba docenić, nawet, jeśli nie są w naszym rodzimym języku.

Po ostatniej recenzji gry 94% stwierdziłem, że można pójść o krok dalej z angielskim i pobawić się nieco słowami. Gra, która wymaga od nas kreatywnego myślenia i znajomości słownictwa – jest ciekawie, uwierzcie mi.

REBUS - Absurd Logic Game – Trailer

Produkcja nosi wdzięczną nazwę REBUS. Jest to łamigłówka, w której zadaniem gracza jest odgadywanie rebusów (całkiem logiczne). Nie są to jednak zwykłe literki z przekreślonymi wyrazami. To bardzo ciekawe plansze, które czasem rozwiązaniem mogą zaskoczyć.

To, co odróżnia REBUS od innych gier tego typu, to fakt, że trzeba tu myśleć bardzo obszernie. Nie można bowiem skupiać się tylko na obrazkach i na literach, czasem jednego lub drugiego nie ma w ogóle, a słowo jakoś się tworzy. Hasła można odgadnąć na podstawie liter, ich położenia, kolorów, znaków, gry słów itp. W niektórych wypadkach przydadzą się również skojarzenia lub ogólna wiedza z dziedzin matematyki czy fizyki w postaci wzorów.

 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
[1/6]

Hasła są naprawdę pomysłowo zbudowane, jednak nie zmienia to faktu, że poziom trudności jest zbalansowany. Słowa nie są trudne, to w głównej mierze zakres podstawowy. Jeśli potrzeba pomocy to można skorzystać z 4 rodzajów podpowiedzi – całe hasło, usunięcie wszystkich niepotrzebnych liter, liczba liter wraz z jedną literką lub sama liczba liter. Za wszystkie zapłacić można monetami zdobytymi w trakcie grania, a gdy nieco brakuje, można „dopłacić” konsumując reklamę.

Zauważyłem, że wielu z moich znajomych ma podobne tytuły na swoich telefonach czy tabletach.. Można je wyciągnąć w każdej chwili i pomyśleć, a to, z czym mamy problem przedyskutować w szerszym gronie, np. w szkole. Tutaj myślenia będzie całkiem sporo, bo do odgadnięcia jest 14 działów, po 8 haseł w każdym, co daje w sumie 122 rebusy. Każdy kolejny sektor można odblokować dopiero po odgadnięciu określonej liczby haseł lub po kupieniu klucza, oczywiście przez miktopłatności.

 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
[1/5]

Gry słowne w języku angielskim wykorzystywane są w życiu codziennym, w żartach, znakach, logach itp., więc walor edukacyjny już możemy zaliczyć do plusów. W grę wbudowana jest klawiatura, co z jednej strony jest wygodne, a z drugiej pozbawia nas możliwości skorzystania z klawiaturowego słownika. Poza tym, pod względem estetycznym daję 5 gwiazdek, bo naprawdę nie ma się do czego doczepić.

REBUS przepełniony jest oryginalnymi pomysłami i to czyni go ciekawą, oryginalną propozycją dla wielbicieli łamigłówek (i nie tylko). Podczas świątecznego odpoczynku na kanapie sprawdzi się idealnie, a w razie problemów skonsultujcie się ze znajomymi. Pamiętajcie, co dwie głowy to nie jedna! Pobierajcie i piszcie w komentarzach jak wam spodobało się REBUSowanie.

PLUSY:

[plus] Pomysłowe rebusy

[plus] Estetyczne wykonanie

[plus] Nauka języka przez zabawę

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)