Reckless Getaway za darmo!

Reckless Getaway za darmo!
Zbyszek Kowal

26.10.2011 10:30, aktual.: 26.10.2011 12:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Uwielbiam końcówkę roku w App Store. Co chwilę zdarzają się jakieś promocje lub gry za darmo. Dzisiaj dla przykładu do pobrania jest jeden z największych hitów ostatnich miesięcy – gra wyścigowa Reckless Getaway!

Uwielbiam końcówkę roku w App Store. Co chwilę zdarzają się jakieś promocje lub gry za darmo. Dzisiaj dla przykładu do pobrania jest jeden z największych hitów ostatnich miesięcy – gra wyścigowa Reckless Getaway!

Studio Polarbit powinniście kojarzyć z takiego hitu jak Reckless Racing (polecam naszą recenzję), który swego czasu podbił na kilka długich tygodni App Store. Druga część, która nie jest kontynuacją jedynki, takiego sukcesu jednak nie osiągnęła i być może dlatego jest dzisiaj do pobrania za darmo w ramach akcji FreeAppADay.

Reckless Getaway to gra wyścigowa, w której większy nacisk położono na aspekt zręcznościowy niż na symulację jazdy. Obiektem porusza się na lewo lub prawo, podczas gdy plansza jest przewijana z góry na dół - różni się więc tym od Reckless Racing.

Gracz wciela się w kierowcę (lub całą ekipę, nie doprecyzowano tego w intro), który po napadzie na bank musi uciekać przed policją. Niestety, zły występek zaowocował tym, że drogi są zatłoczone, a nękająca bohatera co rusz policja nie da za wygraną aż do ostatniej planszy.

Obraz

W grze dostępne są dwa tryby rozgrywające się na tych samych 20 planszach. W pierwszym zadaniem gracza jest omijanie przeszkód, zbieranie złotych monet oraz wykonywanie niebezpiecznych tricków w pobliżu innych samochodów.

Przypomina to nieco konsolowego Burnouta, w którym również premiowane było bliskie wymijanie lub wjeżdżanie w tył innego samochodu. W Reckless Getaway każdą planszę można zaliczyć na 1,2,3 lub 4 gwiazdki. Potrzebne są one do odblokowania kolejnych poziomów.

Liczba gwiazdek zależy od tego, ile punktów udało się uzbierać. Przeskakiwanie nad innymi samochodami, zbieranie monet czy też wymijanie ich przy włączonym dopalaczu pozwala zazwyczaj zaliczyć planszę na sto procent.

Drugi tryb jest podobny. Również rozgrywa się na tych samych planszach i nadal zbieramy gwiazdki. Tutaj jednak zamiast amerykańskiego Dodge’a jest zielona ciężarówka, której  głównym zadaniem jest taranowanie wszystkiego dookoła. Im więcej bryk skasuje, tym więcej punktów gracz zgarnie. Oczywiście, najwięcej warte jest zepchnięcie wozu policyjnego w przepaść. Jeżeli uda się tego dokonać w połączeniu z innym wydarzeniem drogowym, to wtedy można liczyć na serię wysoko punktowanych kombosów.

Reckless Getaway to aplikacja uniwersalna (natywna rozdzielczość dla iPada oraz iPhone’a), którą można teraz pobrać za darmo z App Store. Promocja potrwa tylko jeden dzień, więc grzechem byłoby nie skorzystać z okazji. Serdecznie polecam!

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)