Ręka wcale nie przeszkadza iPhone'owi 4 prawidłowo łapać sygnał?

Jobs
Jobs
Maciej Kuś

04.07.2010 09:36, aktual.: 04.07.2010 11:36

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Każdy, kto choć trochę interesuje się nowinkami technicznymi wie, że najnowszy telefon Apple iPhone 4 gubi zasięg gdy zostanie odpowiednio ściśnięty gołą ręką lu zostanie przyciśnięty odpowiedni punkt na lewym jego boku. Ale niewielu wie, że nie musi być to prawdą.

Sam testowałem powyższy telefon i wiem, że przy odpowiednio mocnym docisku zasięg spada o dwie-trzy kreski. Bawiąc się egzemplarzem testowym nie byłem w stanie stwierdzić w jaki sposób wpływa to na jakość rozmowy i tego, czy rozmowa po prostu nie zostanie przerwana.

Osoby posiadające iPhone 4 mogą odpowiedzieć na te pytania.

W dniu testów iPhone 4 stwierdziłem, że mój iPhone 4 sprawował się znacznie lepiej niż 3GS w sytuacjach gdy zasięg był bardzo niski [...] Mogę szczerze powiedzieć, że nigdy nie przeprowadziłem tylu rozmów z jednoczesną transmisją danych na 1 kresce zasięgu, jak używając iPhone 4...

Okazuje się, że iPhone 4 świetnie trzyma zasięg. W sytuacjach gdzie iPhone 3GS gubił sygnał, jego młodszy brat radził sobie wyśmienicie. Nawet gdy na wyświetlaczu widnieje tylko jedna kreska zasięgu, telefon sprawuje się bez zastrzeżeń. W czym więc rzecz?

Firma Apple twierdzi, że to nie kłopot anteny, a oprogramowania pokazującego zbyt szybko, że zasięg oscyluje w okolicy jednej kreski, podczas gdy można było by go śmiało zobrazować trzema kreskami. Z resztą już pojawiły się informacje, że najnowsza aktualizacja ma zmieniać sposób ilustrowania zasięgu. W świetle powyższej opinii testera, wygląda na to, że to Apple ma rację.

Na ostateczną opinię trzeba będzie poczekać, aż popromocyjny kurz opadnie, a do głosu dojdą zwykli użytkownicy. Steve Jobs jest tak pewny, że powyższe kłopoty nie odbiorą firmie Apple zysków ze sprzedaży iPhone'a 4, że w odpowiedzi na liczne pretensje wytykające usterki iPhone'a 4 stwierdził:

"Możesz zwrócić nieuszkodzony telefon do 30 dni od daty jego zakupu, do dowolnego punktu sprzedaży Apple lub internetowego sklepu Apple, a otrzymasz pełny zwrot kosztów"

Ciekawe, czy podobnie jest, gdy przez przypadek dotykamy styku anten na lewej krawędzi ekranu? Nie sądzę...

Źródło: Komórkomania

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)