Rekord sprzedaży Galaxy S II

Rekord sprzedaży Galaxy S II

Świetna sprzedaż Galaxy S II
Świetna sprzedaż Galaxy S II
Kamil Homziak
04.07.2011 10:16, aktualizacja: 04.07.2011 12:16

Już pierwszy Samsung Galaxy S sprzedawał się dobrze, ale jego następca jest lepszy. Ile Galaxy S II trafiło już do klientów na całym świecie?

W ciągu zaledwie 55 dni sprzedano aż 3 mln sztuk Galaxy S II. Poprzednikowi osiągnięcie takiego wyniku zajęło 30 dni dłużej. W szczytowym momencie topowy smartfon Samsunga był kupowany co 1,5 sekundy! Tak świetne wyniki to w dużej mierze zasługa Europejczyków, dzięki którym znacznie poprawił się udział Samsunga w rynku. Dla przykładu, koreański koncern zdobył 36% rynku smartfonów w Szwajcarii, a w Austrii udział wyniósł 30%. W Wielkiej Brytanii Samsung był najczęściej wybieraną marką smartfonów przez 17 tygodni.

Firma ma teraz nadzieję, że dobra passa się utrzyma i Galaxy S II przekroczy granicę 10 mln sztuk szybciej niż jego poprzednik. Na pewno ma na to spore szanse, zwłaszcza że latem model będzie miał swoją oficjalną premierę w wielu krajach, w których do tej pory nie był (oficjalnie) dostępny.

Oto jak nowy rekord skomentował przedstawiciel Samsunga:

Zaprezentowany po raz pierwszy podczas Mobile World Congress 2011 telefon GALAXY S II to najbardziej zaawansowany smartfon, potwierdzający nasze zaangażowanie na rynku rozwiązań dla najbardziej wymagających użytkowników. Sprzedaż trzech milionów telefonów w tak krótkim czasie była możliwa do osiągnięcia tylko dzięki silnemu wsparciu operatorów telefonii komórkowej, którzy jako nasi partnerzy wybrali telefon GALAXY S II jako flagowy w swojej ofercie urządzeń z systemem Android

JK Shin, prezes działu Mobile Communications Business w Samsung

Źródło: Electronista

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)