Czy ktokolwiek kupuje BlackBerry PlayBook?

Czy ktokolwiek kupuje BlackBerry PlayBook?17.06.2011 13:34
Czy ktokolwiek kupuje BlackBerry PlayBook?
Jakub Płaza

Odpowiedzi na to pytanie udzielił dzisiaj sam producent smartfonów BlackBerry w raporcie przedstawiającym najnowsze wyniki finansowe firmy RIM.

Kanadyjski producent ma nie lada powody do radości. Wyniki są znacznie lepsze niż za ten sam okres, ale w roku ubiegłym. Pierwszy tablet RIM – BlackBerry PlayBook znalazł w Stanach ponad pół miliona nabywców.

  • Przychód za pierwszy kwartał roku fiskalnego 2012 wzrósł o 16% w stosunku do tego samego kwartału poprzedniego roku.
  • Dochód poza Stanami Zjednoczonymi i Kanadą wyniósł w pierwszym kwartale o 67% więcej niż w tym samy kwartale poprzedniego roku fiskalnego.
  • Marża brutto w minionym kwartale wyniosła około 44% i jest nieznacznie wyższa niż oczekiwano w związku ze zmianami w portfolio.
  • RIM wprowadził na rynek północnoamerykański tablet BlackBerry PlayBook i sprzedał ponad 500000 urządzeń w pierwszym kwartale.

Prognozy na drugi kwartał oraz rok 2012

Przewidywany przychód za drugi kwartał roku fiskalnego 2012, który kończy się 27 sierpnia 2011 wyniesie od 4,2 do 4,6 mld dolarów. Marża brutto wyniesie około 39%. Przewidywany dochód na akcję w drugim kwartale wyniesie od 0,75 do 1,05 dolara wyłączając zmiany jednorazowe. Przewidywany dochód z akcji za rok 2012 wyniesie między 5,25 a 6 dolarów, wyłączając zmiany jednorazowe oraz odkupywanie akcji.

Źródło: informacja prasowa

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)