Rewelacyjne wyniki Instagrama. Czy ktoś może mu zagrozić?

Rewelacyjne wyniki Instagrama. Czy ktoś może mu zagrozić?

Rewelacyjne wyniki Instagrama. Czy ktoś może mu zagrozić?
Zbyszek Kowal
20.01.2013 06:00, aktualizacja: 20.01.2013 07:00

W marketingu obowiązuje zasada, że firma nie chwali się wynikami finansowymi lub innymi danymi, jeżeli nie są one godne uwagi. Twórcy Instagrama wreszcie postanowili ujawnić, ile osób korzysta z tej aplikacji. Czy komuś uda się pobić tak rewelacyjny wynik? Wskazujemy kilku potencjalnych konkurentów.

Instagram to aplikacja mobilna skierowana do miłośników fotografii. Program pozwala w prosty i przejrzysty sposób poddawać obróbce graficznej wykonane smartfonem zdjęcia. Korzystając z bogatej biblioteki filtrów, możemy odmienić charakter wybranego zdjęcia i nadać mu kompletnie nowy wygląd.

Co ciekawe, w każdej chwili możemy również podzielić się efektami swojej pracy ze znajomymi. Aplikacja zintegrowana jest z kontem na Facebooku, dzięki czemu przygotowane fotki można błyskawicznie umieścić na swojej tablicy. Przyznacie że jest to bardzo wygodne rozwiązanie, które pozwala nam na zabawę zdjęciami bez dostępu do komputera.

Obraz

Ile osób bawi się w ten sposób? Według ostatniej informacji prasowej twórców Instagrama, liczba aktywnych kont przekroczyła 90 milionów! Aktywnych, co oznacza że zarejestrowanych użytkowników jest zdecydowanie więcej.

To nie koniec interesujących statystyk. Dodatkowo dowiedzieliśmy się, że codziennie na Instagramie pojawia się ponad 40 milionów zdjęć! Każda sekunda przynosi natomiast 8,5 tysiąca popularnych „lajków” oraz tysiąc dodanych komentarzy. Brzmi imponująco nieprawdaż?

[solr id="komorkomania-pl-141143" _url="http://komorkomania.pl/4760,polacy-robia-najlepsze-gry-na-smartfony" _mphoto="zrzut-ekranu-2012-12-31--f8654c3.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]3391[/block]

Trudno się jednak dziwić tak dużej popularności. Oferowane przez Instagram narzędzia do obróbki zdjęć są bardzo ciekawe. Nie tak dawno było głośno o zdjęciu Dody, na którym popularna artystka liże swoją stopę. Fotka pojawiła się najpierw na koncie piosenkarki w Instagram, a później trafiła do serwisów plotkarskich. Jak widać, jest to też zmyślne narzędzie marketingowe, które przebojem wdarło się do popkultury.

Obraz

Instagram nie jest jednak pozbawiony wad. W grudniu ubiegłego roku było głośno o pozwie zbiorowym przeciwko zmianom w regulaminie Instagrama. Po zakupie aplikacji przez Facebooka (transakcja opiewała na 715 milionów dolarów) , popularny serwis społecznościowy przejął prawa do sprzedaży opublikowanych zdjęć. Oznacza to ni mniej ni więcej, że te 40 milionów fotek dziennie Facebook może sprzedawać bez zgody właścicieli, nie dzieląc się z nimi zyskiem!

Zmiany weszły w życie 16 stycznia, więc z pewnością część użytkowników porzuci Instagram na rzecz innych programów. Postanowiliśmy zerknąć do App Store’a oraz Google Play, aby wskazać kilku godnych konkurentów. Być może informacje te wydadzą się Wam przydatne. Poniżej najlepsza piątką z największym potencjałem na sukces.

  • PicYou - aplikacja ma bardzo zbliżony interfejs do Instagramu oraz bardzo podobną ikonkę w App Store. W bazie znajduje się kilka ciekawych filtrów oraz ramek upiększających zdjęcia, które można użyć do poprawienia naszych fotograficznych dzieł. Fotki naturalnie można również udostępniać na Twitterze oraz Facebooku. Miłośnicy desktopów mogą przeglądać nasz profil również na stronie PicYou.com.  Aplikacja jest darmowa i zawiera mikrotransakcje.
  • Flickr - Oficjalna aplikacja popularnego serwisu oferuje niemal to samo, a może nawet więcej co Instagram. Tutaj również możemy nakładać filtry na zrobione telefonem zdjęcia i udostępnić je na Facebooku, Twitterze lub Flickrze właśnie. Fotki mogą być opatrzone komentarzem i tytułem. Co ciekawe, możemy wybrać kto może, a kto nie oglądać nasze zdjęcia. Idealne dla Dody! Aplikacja jest dostępna za darmo na WP, iOS oraz Androida.
  • Hipstamatic - Bardzo ciekawa aplikacja, która może pochwalić się dość szeroką baza filtrów. Zaprezentowano jest w postaci różnego rodzaju aparatów z ciekawymi obiektywami. Oprócz możliwości opublikowania fotki na Facebook, Twitterze lub Flickrze, dorzucono również integracje z Instagramem.  Udoskonalone fotki można zamówić także w formie drukowane wprost z aplikacji. Program kosztuje 2 dolary, a wewnątrz znajdziecie sporo innych płatnych dodatków.
  • Pixlr-o-matic - Wszystko rozpoczęło się od strony internetowej, która pozwalała zmieniać wygląd naszych zdjęć. Później pojawiły się aplikacje dla iPhone’a oraz Androida. Twórcy nie przejmują się integracją z portalami społecznościowymi, w końcu i tak każde zdjęcie można wrzucić gdzie chcemy z rolki aparatu w naszym telefonie. Pixlr-o-matic oferuje za to ponad 100 efektów graficznych, 280 nakładek oraz prawie 200 ramek! Według twórców dowolna fotka może być upiększana na ponad 5 milionów sposobów!
  • Streamzoo - Podobnie jak poprzednie cztery aplikacje, taki i ta pozwala używać filtrów na wybranych przez nas zdjęciach. W odróżnieniu jednak od pozostałych, pozwala bawić się zdjęciami. Użytkownik może zdobywać odznaki za publikowanie zdjęć, dodawanie efektów lub robienie zdjęć o wybranej tematyce, na przykład psa lub posiłku. Aplikacja jest darmowa i potrafi wciągnąć do zabawy.

[solr id="komorkomania-pl-141252" _url="http://komorkomania.pl/4758,sonic-jump-do-pobrania-za-darmo-z-app-store" _mphoto="sonic-logo-141252-270x13-631541a.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]3392[/block]

Instagram to ciekawa propozycja dla każdego kto lubi fotografię i znajduje przyjemność w wszelakich modyfikacjach. Jeżeli nie korzystaliście jeszcze z tego programu to odsyłam Was do App Store’a lub Google Play. Naturalnie, nie jesteście skazani tylko na jeden program. Powyższa lista to tylko początek. W obu sklepach znajdziecie wiele interesujących aplikacji.

Źródło: TechCrunch

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)